DUYURULAR
DENİZLİ ŞUBEMİZİN KONGRESİ COŞKUYLA YAPILDI

DENİZLİ ŞUBEMİZİN KONGRESİ COŞKUYLA YAPILDI


Denizli Şubemizin olağan kongresi büyük bir heyecan ve katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan Yusuf Yazgan, Genel Mevzuat ve Toplu GÖrüşme Dış İlişkiler Sekreteri Sait İnan, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri İdris Maden, Genel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Abdulvahit Ergün katıldı. Toplantıda Yazgan, sendikamızın hizmet aşkıyla yaptığı Örnek faaliyetlere dikkat çekti.

Heyecan dolu kongremize Ak Parti Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Baysal, Eğitim Bir–Sen İl Başkanı Ramazan Kocakaya ile çok sayıda davetli katıldı.26 Aralık Cumartesi günü yapılan kongrenin Divan Başkanlığını Sait İnan yaptı. Kongre İlyas İnan’ın açış konuşmasıyla başladı. İnan veda konuşmasında “üç kişi ile devr aldığım gÖrevi arkadaşlarımla birlikte buralara getirdik. Artık aday olmayacağım. GÖrevi arkadaşlara bırakıyorum” diye konuştu.

Kongrede Genel Başkan Yusuf Yazgan, sendikamızın yılmadan, yorulmadan Örnek ve Öncü hizmetlerini sürdüğünü vurguladı. 2008 yılında yapılan genel faaliyetler ve takdir toplayan çalışmalar konusunda bilgiler sunan Yazgan, sendikamızın 2010 yılı vizyonu ve hedefleri konusuna da ışık tuttu.

Yazgan sÖzlerine “Denizli’de sendikamızın bayrağını ilk olarak Ramazan kardeşimiz dikmişti ardından İlyas kardeşimiz devraldı” diyerek başladı. Ardından Hükümetin memura reva gÖrdüğü %2,5 artı %2,5’luk sefalet zam ücretini eleştirdi. Bu zam oranını kabul etmediklerinin altını çizen Yazgan, “Biz %2,5+%2,5’un altına imza atmadık. Maalesef bu zam, altına imza atılacak bir oran değildi. Zaten şu an elektrik, doğalgaz, gıda vs. gelen zam %2,5+%2,5’u eritti. Bir ara zam yapmanın zamanı gelmiştir.” diye konuştu.

Sendikacılığı sadece ücret sendikacılığı olarak gÖrmediklerini vurgulayan Yazgan, sendikaların en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu vurguladı. üyelerimizin sorunları ve sıkıntıları için gece gündüz demeden koştuğumuz gibi cennet vatan ülkemizin insan hakları ve demokrasi alanında da lider ülke olması amacıyla var güçleriyle çalıştıklarını belirten Yazgan, demokrasiyi ortadan kaldırmak için kurulan dış mihrakların maşası Ergenekon TerÖr Örgütüne karşı Memur-Sen ve sendikamızın onurlu duruşundan bahsetti. Yazgan, “Memur-Sen bir takım Ergenekon odaklarına karşı dik durmuştur.” dedi.

Memur-Sen’in ulu bir çınar gibi kurumsallaşmasını tam anlamıyla sağladığını belirten Yazgan, “Memur-Sen 4688 sayılı grevli toplu sÖzleşmesiz sendika yasasına rağmen sendikacılık yapmaya, hak arama mücadelesi vermeye devam etmektedir.” şeklinde konuştu.

Memur-Sen üyelerinin her zaman kazançlı çıktığını da sÖyleyen Yazgan, sendikamıza üye olanların 15.000 TL’lik Ferdi Kaza Sigortası güvencesine sahip olduğunu belirtti. Genel merkez hukuk büromuzun üyelerimizin hukuki sorunları için aralıksız çalıştığını vurgulayan Yazgan, Sendikamızın tarihi bir hukuk başarısı gÖstererek 4/C’li kamu personeline memur sendikalarına üye olma hakkı kazandırdığını vurguladı.

Tüm 4/C’li çalışanların artık memur sendikalarına üye olabileceklerini belirten Yazgan, 4/C’lilerin sorunlarının aşılmasında Önemli bir kazanım elde edildiğini ve artık sendikamızın 4/C’li personelin temsilcisi olarak bundan bÖyle tüm gücüyle sorunların takipçisi olacağının altını çizdi. Tüm 4/C’li personele gÖnüllerinin ve kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ifade eden Yazgan, “Sizin sorununuz bizim sorunumuzdur. Büro Memur-Sen 4/C’li çalışanlara sendika üyeliği yolunu açarak bu arkadaşların yanında olduğunu ispat etmiştir. Bundan sonrada sizlerle birlikte bütün sorunlar bitinceye, yüzler gülünceye kadar yanınızdayız” dedi.

Yazgan, Kamuda 4/C’li olarak çalışanların büyük bir mağduriyet içerisinde olduğunu ve bu mağdurluğa son verilerek tüm 4/C’li çalışanların Öncelikle 4/B’ye ardından da kadroya geçirilmesi gerektiğini belirtti. Yazgan, kamudaki farklı farklı istihdam uygulaması yerine sadece kadrolu istihdamın yapılmasının zorunlu olduğunu sÖyledi.

Yapılan çalışmalarda sınır olmadığına da işaret eden Yazgan, 2009 yılının yoğun bir tempoda geçtiğini aynı temponun daha da hızlanarak 2010 yılında ara vermeden devam edeceğini belirten Yazgan, hedefin Yetkili Sendika olduğunu ve verilen onca emeğin, dÖkülen terlerin Yetkili Sendika Başarısı ile taçlanacağını vurguladı.

Ak Parti Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan ise konuşmasında, Memur-Sen ücret sendikacılığının Ötesinde de sendikacılık yapılacağını gÖsterdiğini ifade etti dedi. Tevfik Şentürk’ün faaliyet raporunu okuması sonrası Aydın İl Temsilcimiz Belkıs Başer kürsüye çıktı. Başer, “Sendikacılığın zor olduğunu sÖylemişlerdi. Fakat bu kadar zor olduğunu bilmiyordum. Bu zor yolda azimle ilerlemeye devam edeceğiz. Bizde  bu yoldan ilerleyip İlyas başkan gibi alnımızın akıyla çıkacağımıza  inanıyorum” diye konuştu.

Kongrede son olarak sÖz alan Muğla temsilcimiz Halil Keskin de “Sendikalı üyelere bir fark istiyoruz. Muğla’ya destek istiyoruz” diye konuştu. Heyecan dolu kongre toplantısı, Doğan çetin’in Denizli yeni İl Başkanı seçilmesiyle sonlandı.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans