DUYURULAR
Cumhuriyetimizin 92’inci Yılı Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin 92’inci Yılı Kutlu Olsun


Cumhuriyetimizin 92’inci yılını kutluyor; ülkemizin, milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Cumhuriyet, halkın kendi kendisini idare ettiği rejimin adıdır. Cumhuriyet, düşünce serbestliğidir, birlik ve beraberliktir, milli iradenin yönetimidir. Herkesin birinci sınıf vatandaş olduğu, insan hak ve özgürlüklerinin, inançların güvence altında bulunduğu yeryüzünün en çağdaş yönetim biçimidir.

Dünyada eşine az rastlanan bir var olma mücadelesinin adı olan Kurtuluş Savaşı, azim, inanç, cesaret ve kararlılıkla Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Her yıl daha büyük bir coşku ve heyecanla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı, manasını ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinden almaktadır.  Milletimiz, varlığına kastedenlere karşı verdiği Kurtuluş Savaşını zaferle bitirmiş ve Cumhuriyetle tarih sahnesinde yerini almıştır. Aradan geçen 92 yılda muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma idealine emin adımlarla ilerleyen büyük Cumhuriyet,  gelişmiş demokrasisi, büyüyen ekonomisiyle dünyanın parlayan yıldızı olmaya devam etmektedir.

Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bugün de ülkemizin içinde bulunduğu güven ve istikrar ortamı bozulmak istenmekte, demokrasi sekteye uğratılmak istenmekte, milletimizin birliğine ve beraberliğine kastedilmeye çalışılmaktadır. Milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetine, demokrasisine ve ülkesine dün olduğu gibi bugün ve yarın da sıkı sıkıya bağlı kalacaktır. İnsan hak ve hürriyetlerine saygılı, demokrasi ve özgürlüklerin önündeki engellerden kurtulmuş büyük bir milletin fertleri olarak farklılıklarımızı, çatışma ve gerginliklerin nedeni olarak değil milletimizi zenginleştiren, bizi birbirimize kenetleyen, birlik beraberliğimizi güçlendiren fırsatlar olarak görerek demokrasimizin gelişmesi için mücadele etmeye devam edeceğiz. Çok büyük mücadelelerle elde edilen kazanımlar, ancak aynı kararlılık ve sahiplenme ile korunmak ve yaşatılmak zorundadır. Bu görev bize miras kaldığı gibi, bizden de sonraki nesillere ulaşacaktır. 

Büro Memur-Sen olarak, Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin 92'incı kuruluş yıldönümünde kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milleti bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, milletimizin  Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyoruz.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans