DUYURULAR
CHP VEKİLİ ANTMEN’DEN ÖZÜR BEKLİYORUZ!

CHP VEKİLİ ANTMEN’DEN ÖZÜR BEKLİYORUZ!


Büro Memur-Sen olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü Amerika’ya, gecesini gündüzüne katan cefakâr Adliye Çalışanlarını CHP Milletvekili Alpay Antmen’e Yedirmeyiz! Adalet Çalışanlarımızın Yanında ve Destekçisi Olmaya Devam Edeceğiz!

CHP Milletvekili Alpay Antmen’in Anamur Adliye Çalışanları çalışmıyor ve iş aksıyor gibi asılsız ithamlarla hazırlamış olduğu soru önergesini kabul etmiyor ve adı geçen CHP milletvekilinin derhal Adliye Çalışanlarından özür dilemesini talep ediyoruz.

Konu ile ilgili açıklama yapan Genel Başkan Vecdi Yanbaz: “Kamu çalışanlarımızın döktüğü alın teri göz ardı edilemez ve gündem oluşturmak için araç olarak kullanılamaz.”

Vecdi Yanbaz: “Mersin Eski Baro Başkanı yeni CHP Mersin Milletvekili olan Alpay Antmen’in meclise sunmuş olduğu önergesinde Anamur İcra Müdürlüğü’nde işlerin yavaş ilerlediği, idare ve idare personellerinin iş yerinde bulunmadıkları gibi asılsız ve yalan ithamları üzerine Sayın Vekil’in Baro Başkanı olduğu dönemde kaç kez Anamur İcra Müdürlüğü’nü ziyaret ederek İcra Müdürlüğü’nün açık olup olmadığını, personel ve müdürlerin yerinde olup olmadığını kontrol etmiştir. Bırakın vekil olduğu dönemi,  baro başkanlığı döneminde bile kapısından geçmediği bir daire hakkında nasıl böyle bir ithamda bulunmuş, anlamakta zorluk çekiyoruz. Adliye koridorları ve İcra Müdürlüğü’nün giriş kapısının üzerinde bulunan kayıtlar incelendiğinde kendini vekil olarak gören Sayın Antmen’in gündemde kalmak için bu tür gerçekdışı ve asılsız haber yaptığı kanıtlanacaktır. Alpay Antmen’in gerçek dışı söylemlerle gündem oluşturmaya çalışmasını kınıyoruz. Daire odasında mesken tutan birkaç avukat kâtibinin iş bittiğinde icra Müdürlüğü’nde durmamaları konusunda uyarı yapıldıktan sonra ilgili kurum çalışanlarının böyle bir şikâyete ve iftiraya uğraması tesadüf müdür, bilmiyoruz. Ama biz kamu dairelerini hukuk ve yönetmelikler çerçevesinde savunmaya ve bunun için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu tür iftira ve gerçek dışı haberleri gün yüzüne çıkarıp kamu çalışanlarımıza yapılan haksızlığın önüne geçmeye ve onların alın teri döktüğü kurumun zedelenmesine izin vermeyeceğimizi bir daha dile getiriyoruz. Sayın Vekil’e gelince atmış olduğu iftirayı ispatlamasını, ispatlayamadığı takdirde ismi geçen kurumumuzdan özür dilemesini talep edyoruz.” Dedi.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans