DUYURULAR
Çetinkaya: 4/C’lilerin Kadroya Geçirilmesi Olmazsa Olmazlarımız Arasında

Çetinkaya: 4/C’lilerin Kadroya Geçirilmesi Olmazsa Olmazlarımız Arasında


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) çalıştayında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, “4/C’lilerin kadroya geçirilmesi olmazsa olmazlarımız arasında. 4/C’lilerin kadroya geçirilmesi başta olmak üzere TÜİK’teki kamu görevlilerimizin tüm sorunlarını toplu sözleşmeye taşıyacağız” dedi.

Büro Memur-Sen, TÜİK’teki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine yönelik çalıştay düzenledi. Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya’nın başkanlık ettiği ve farklı illerden gelen kurumdaki kamu görevlilerinin temsilcilerinin katıldığı çalıştayda kurumdaki kamu görevlilerinin sorun ve talepleri rapor haline getirildi.

Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde yapılan çalıştayda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini bu yıl yapılacak 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmeye taşıyacaklarını belirtti. Özellikle 4/C’lilerin yaşadıkları sıkıntılar üzerinde duran Turan Çetinkaya, “Zor şartlar altında çalışan 4/C’li kamu görevlilerimizin özlük ve mali hakları yetersiz. Yılın 12 ayı çalışan 4/C’li kamu görevlilerimize hala geçici personel denilemez. Bu kardeşlerimizin aldıkları ücretler yoksulluk sınırının çok altında, 30 günden fazla rapor hakkı bulunmuyor. 4/C’li kardeşlerimizin uğradığı haksızlıkların giderilmesi için sendika olarak mücadelemize kesintisiz bir şekilde devam edeceğiz. Bu katılacağımız toplu sözleşmede 4/C’lilerin kadroya geçirilmesi için ter akıtacağız. Genel yetkili sendika olarak 4/C’lilerin kadroya geçirilmesi olmazsa olmazlarımız arasında” dedi.

Kamu görevlilerinin taleplerinin karşılanması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Çetinkaya, “TÜİK’te kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel ile Kalkınma Bakanlığı’nda çalışan kadro karşılığı sözleşmeli personelin sözleşme brüt ücretleriyle eşitlenmelidir. Şube müdürleri, istatistikçi ve matematikçilerin ek göstergeleri 3600’e çıkarılmalıdır. 666 sayılı KHK ile aynı unvanlarda çalışan personel arasında oluşan farklardan kaynaklı mağduriyetler giderilmelidir. Ekonomist unvanlı personel özel hizmet tazminatından yararlandırılmalıdır. TÜİK’te görev yapan ve sözleşmeli olmayan kadrolu personele, kadro karşılığı sözleşme imzalama hakkı tanınmalıdır. KPSS, Yaş ve yabancı dil şartı aranmaksızın kurum içinde düzenlenecek bir sınavla personelin TÜİK Uzmanı kadrolarına atanmalarının önü açılmalıdır. Bunlar gibi çok sayıda kamu görevlilerimizin sorun ve talebini toplu sözleşmeye taşıyacağız. Kamu görevlilerimizin desteği ile inşallah toplu sözleşmede kazanımlara imza atacağız” diye konuştu. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans