DUYURULAR
ÇALIŞANLAR DESTEK VERİYOR, BÜRO MEMUR-SEN YENİDEN YETKİYE KOŞUYOR

ÇALIŞANLAR DESTEK VERİYOR, BÜRO MEMUR-SEN YENİDEN YETKİYE KOŞUYOR


Çanakkale, Balıkesir ve Bursayı ziyaret eden Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Kamu çalışanları tarafından sendikamıza yoğun katılım oluyor. Çalışanlar destek veriyor, biz de yeniden yetkiye koşuyoruz. İlk defa oturacağımız toplu sözleşme masasında çalışanların hakkını sonuna kadar savunacağız" dedi.Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Toplu Sözleşme Sekreteri Sait İnan ve Kadın Komisyonları Başkanı Arife Topcuoğlu ile birlikte Çanakkale, Balıkesir ve Bursayı ziyaret etti. Genel Başkan Yusuf Yazgan ve beraberindeki heyetin ilk durağı Çanakkale oldu.

Genel Başkan Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının ardından Çanakkale il divan toplantısına katıldı. Çanakkale Şube Başkanı İbrahim Yerli, işyeri temsilcileri ve çok sayıda üyenin katıldığı toplantıda konuşan Yusuf Yazgan, 1 Mayısı Çanakkalede kutlamanın önemine değindi. Çanakkalenin emek ve dayanışma kavramlarını içinde barındıran bir coğrafya olduğunu belirten Yazgan, kamu çalışanlarının haklarını şehitler diyarında bir kez daha haykırdıklarını söyledi. Yazgan, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde, ekmeğimizi çoğaltmak, emeğin değerini korumak, hakça paylaşmak için; birliğimizi ve kardeşliğimizi haykırmak, bizi bir kılan, iri ve diri kılan Çanakkale ruhunu millet olarak yeniden yaşamak, unutanlara ve unutturanlara hatırlatmak için Çanakkale'de bir araya geldik. Bu birliktelik, tarihimizden ve bizi biz yapan değerlerden aldığımız güç ve derslerle ilelebet devam edecektir" dedi.

Genel Başkan Yusuf Yazgan, il divan toplantısının ardından Balıkesire geçti. Yusuf Yazgan, aralarında Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Gür ve şube yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı heyetle kurumları ziyaret etti. İŞKUR, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, SGK ve adliye çalışanlarıyla bir araya gelen Yusuf Yazgan, çalışanların sorunlarını yerinde dinledi. Çalışanların sorunlarını not alan Yazgan, daha sonra görüştüğü kurum yöneticilerine sorunları ileterek çözülmesini istedi. 

Yazgan, Balıkesirden sonra beraberindeki heyetle birlikte Bursada temaslarda bulundu. Bursa Şube Başkanı Eyyüp Akbulut ve şube yönetim kurulu üyelerinin de eşlik ettiği Yazgan, SGK, İŞKUR, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, TÜİK Bölge Müdürlüğü ve adliyeyi ziyaret ederek çalışanlarla buluştu. Kurum çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği Yazgan, çalışanların sorunlarını kurum yöneticilerine iletti. Yazgan, çözüme kavuşturulmayan sorunları toplu sözleşme masasına taşıyacaklarını söyledi.

Ziyaretlerden memnun olan Balıkesir ve Bursadaki kurum çalışanları, toplu sözleşme masasında destek olmak için Büro Memur-Sene üye oldu. Genel Başkan Yusuf Yazgan, verilen destek için teşekkür ederek toplu sözleşme masasında çalışanların haklarını sonuna kadar savunacaklarını vurguladı. 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı ziyaretlerin ardından Memur-Sen Bursa İl Temsilciliğinde düzenlenen il divan toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Genel Başkan Yazgan, illeri teker teker gezerek kamu çalışanlarının sorunlarını yerinde dinlediklerini belirtti. Sendika olarak her zaman kamu çalışanlarının ve milletin hizmetinde olduklarını ifade eden Yazgan, Büro Memur-Sen hizmet sendikacılığının çalışanlar tarafından takdirle karşılandığını kaydetti. Yazgan, "Kamu çalışanları tarafından sendikamıza yoğun katılım oluyor. Çalışanlar artık ideolojik değil; hizmet eden, kazanım elde eden sendika istiyor. İşte bunun için çalışanlar bizi tercih ediyor. Çalışanlar destek veriyor, bizde yeniden yetkiye koşuyoruz. Bu yıl yeniden genel yetkili sendika olacağız ve Büro Hizmet Kolunda yetkili sendika olarak ilk defa toplu sözleşme masasına oturacağız. Bize güvenerek destek veren çalışanların haklarını toplu sözleşme masasında sonuna kadar savunacağız. Onlarca kazanımla masadan kalkacağız" dedi.

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans