DUYURULAR
BURSA İL ZİYARETİMİZDE SENDİKAMIZA BÜYÜK TEVECCÜH

BURSA İL ZİYARETİMİZDE SENDİKAMIZA BÜYÜK TEVECCÜH


Murat Yılmazer


Ayrıca, Bursadaki kurum ziyaretlerinden bir gün Önceki Pazar günü Memur-Sen Fırsatları Tanıtım Toplantıları kapsamında Memur-Senin, Grup Marmara Sigorta Aracılık Hizmetleri ve SBN Sigorta ile imzaladığı Grup Ferdi Kaza Sigortası tanıtım toplantısı Buski tesislerinde Kütahya, Balıkesir, Eskişehir gibi çevre illerden de davet edilen Memur-Sen ve bağlı sendikaların yÖneticilerinin de geniş katılımıyla yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını Bursa Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen İl Temsilcisi Numan Şeker yaptı.

Ankara’da gerçekleştirilen ilk toplantıdan sonra, İstanbul, Bursa, Samsun, Trabzon ve Burdur’da, bÖlge toplantıları gerçekleştirilerek Grup Ferdi Kaza Sigortası ile üyelerin hakları ve diğer avantajlardan yararlanmak için yapılması gerekenler anlatıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yusuf Yazgan, imzaladıkları Grup Ferdi Kaza Sigortası ile üyelerin haklarına güvence, risklerine teminat getirdiklerini sÖyledi.

Yazgan, bir sivil toplum kuruluşu olduklarının bilincinde olduklarını belirterek masada haklarını savundukları kamu çalışanlarının, günlük hayattaki risklerini de düşündüklerini ifade etti. Genel Başkan Yazgan, “İmzaladığımız grup ferdi kaza sigortası ile vefat ve sürekli sakatlık durumlarında 15 bin TL teminat getirdik. Bunun dışında, diğer sigortacılık alanlarında büyük indirim ve Ödeme kolaylıkları sağladık. Kasko, Deprem Sigortası vs. gibi diğer sigorta kollarında sigorta yaptıran üyelerimize de ayrıca 30 bin TL ek bir teminat daha getirdik ” dedi.
Gündoğdu, "ülkemiz adına sendikacılık yapmak üyelerimizi de ilgilendiriyor. üyemizin ekmeğini, alın terini gasp edenler ya da alın terinin hakkını vermeyenler, bazen siyasal iktidarlar bazen de darbeciler oluyor. Ne çekiyorsak darbeden ve darbecilerden çekiyoruz. Ama bizim derdimiz lokomotifin yÖnüyle ilgili olmalıdır. Bu konuda da Türkiyede insanlar ikiye ayrılır. Darbe severler ve darbe savarlar. Siz darbe severlerin sevgilerini kursağında bırakmak için Varım derseniz, bu çıkardığınız sesi milletle Örtüşür hale getirirseniz, milletin yanınızda yer alacağını gÖreceksiniz. Buna da darbe savarlık denir. Memur-Sen ailesinin yapması gereken de budur. Demokratikleşmenin Önündeki engeller, Memur-Senin de Önündeki engel demektir" dedi.

Demokrasinin olmadığı zamanlarda tehdit sendikacılığı yapanların Ölümü kÖtüleyip insanları sıtmaya razı ettiğini ifade eden Gündoğdu, "KÖtülüğün şubeliğine soyunanların güneşi gÖrünce yarasalar gibi kaybolacağını hep beraber gÖreceğiz. Tehdit sendikacılığını bitirmek de proje ve ufuk sendikacılığı ile siyasetin Önünde yer alarak olur. Memur-Sen emekten yana, mazlumdan yanadır" diye konuştu.


Siyaset, demokrasi ve sendikal algılarda sıkıntılar yaşandığını dile getiren Gündoğdu, yargının ideolojik yaklaşımda bulunduğunu, atayan iradeye gÖre karar verdiğini ileri sürdü. Mevcut anayasanın darbe anayasası ve "tamamen facia" olduğunu iddia eden Gündoğdu, "Öyleyse anayasa başta olmak üzere mevzuatın değiştirilmesi gerekir. Eğitimde fırsat eşitliliğini, herkese toplu sÖzleşme ve grev hakkını, kamu çalışanlarına siyaset yasağının kaldırılması gibi olmazsa olmazlarımızı saymak da mümkündür" şeklinde konuştu.


Daha sonra konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise konuşmasında Memur-Senin tarafsız bir yapı içerisinde bulunduğunu belirtti.

Grup Marmara Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Murat Yılmazer ise katılımcılara bir sunum yaparak, gerçekleştirilen işbirliğinin detaylarını anlattı.

Yılmazer, Memur-Sen üyelerinin bu anlaşma ile, hiçbir yerde bulamayacakları indirim ve Ödeme imkanına sahip olduklarını ifade ederek, Memur-Sen ve üyeleriyle bÖyle bir işbirliğine imza atmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.

Murat Yılmazer’in verdiği bilgiye gÖre, Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) Sigorta Projesi kapsamındaki poliçeler, Grup Marmara Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından düzenlenecek. Proje ile ilgili detaylı bilgi almak veya poliçe talepleri için, www.grupmarmarasigorta.com adresini ziyaret edebilir, info@grupmarmarasigorta.com  adresine e-posta gÖnderebilir ya da mesai saatleri dahilinde 0.216. 372 22 00 (pbx) numaralı telefon aranabilir.

Memur-Sen üyeleri ayrıca; 0.507.220 14 68 -69-70 numaralı kamu hattından veya 0.505.597 59 05 numaralı Öğretmen hattından da bilgi edinebilecekler.

Herhangi bir hasar durumunda 0212 444 1 344 numaralı SBN Sigorta Hasar İhbar ve acil yardım hattı aranmalıdır. 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren müşteri temsilcileri sizlere yardımcı olacak ve en doğru şekilde yÖnlendireceklerdir.

 

İmzalanan anlaşmayla, Memur-Sen’liler şu kazançları elde etti:

  • 15.000 TL teminatlı Grup Ferdi Kaza Sigortası,
  • Kaskoda yüzde 30 indirim
  • Poliçe bedellerini 3-12 ay taksitle Ödeme imkanı
  • Kasko, DASK, trafik ve diğer sigorta poliçelerini SBN’den yaptırmaları halinde 30.000 TL teminatlı Ferdi Kaza Sigortası Poliçesi hediyesi
  • Memur-Sen üyelerine sağlanan bu imkanlardan üyenin; anne, baba, eş ve çocukları da yararlanma hakkı elde edecekler.
  • Anlaşmanın imzalandığı 05.03.2009 tarihinden itibaren bütün üyeler, hiç bir işlem yapmaksızın Grup Ferdi Kaza Sigortası kapsamına alındı.

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans