DUYURULAR
Büro Memur-Senin Başbakandan Talepleri

Büro Memur-Senin Başbakandan Talepleri


Büro Memur-Senin İstanbul Bölge Toplantısında konuşan sendikanın genel başkanı Uğur Ünalan, Emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan sivil memurların, toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasını istedi.

Büro Memurları Sendikasının Sosyal Güvenlik Kurumu Beşiktaş Eğitim ve Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği İstanbul Bölge Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, bir süre önce Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmede hizmet kolundaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini içeren bir dosya sunduklarını belirterek, bakanlıklar ve bağlı kuruluşların merkez teşkilatında görev yapan personele, mesaiye geliş ve gidişleri için servis hizmeti sağlanmasını, ulaşım tazminatı ödenmesini ya da toplu taşıma kartı verilmesini talep ettiklerini kaydetti.

Başta Adalet ve Maliye bakanlıkları personeli olmak üzere birçok kamu kurumunda fazla mesai ücreti verilmediğini ifade eden Ünalan, hâkim ve savcıların maaşlarında seyyanen zam yapılmak suretiyle ilave artış yapılmasının gündemde olduğu ve diğer adalet personeline yönelik maaş iyileştirmesinin düşünülmediği de dikkate alındığında, fazla çalışma ücretinden bütün adalet çalışanlarının yararlanması yönünde bir düzenlemenin yapılmasını istediklerini anlattı.           

Ünalan, 15 Ocak 2005'ten sonra göreve başlayan memurlara da ilave bir derecenin verilmesini, emekli ikramiyesinin ödenmesinde 30 yıl sınırının kaldırılmasını istediklerini vurgulayarak, sendika olarak hizmet kolundaki diğer kamu görevlilerinin sorun ve talepleriyle ilgili de ek bir dosya hazırlayıp, Başbakan Davutoğlu'na sunmayı planladıklarını kaydetti. Bu dosyada yer alacak talepleri sıralayan Ünalan, şöyle devam etti: "Emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan sivil memurların, toplu taşıma araçlarından tıpkı polisler gibi ücretsiz yararlanmasını istiyoruz. Silahlı Kuvvetlerde çalışan sivil memurların, diğer bakanlıklardaki memurların yararlandığı haklardan yararlanması gerekmektedir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Anayasa Mahkemesi'nin sivil memurlarla ilgili verdiği kararın yasaya uygun hale getirilmesini talep edeceğiz. Sosyal Güvenlik Kurumu, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresindeki çalışanların başta fazla mesai olmak üzere, diğer hak kayıplarının son bulmasını isteyeceğiz."Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda teknik hizmetler sınıfında çalışan kamu görevlilerinin özlük haklarının iyileştirilmesini, tüm İşkur personelinin ikramiyelerinin ödenmesini istediklerini belirten Ünalan, İçişleri Bakanlığı ve nüfus çalışanlarının fazla mesai sorununun son bulmasını, Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne atama yapılırken, bakanlığın personeline öncelik tanınmasını talep edeceklerini ifade etti.

Ünalan, Türkiye İstatistik Kurumunda çalışan istatistikçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için yasal düzenlemenin yapılmasını, Dışişleri Bakanlığı'nda 4/B statüsündeki sözleşmeli personelin kadroya alınmasını, Başbakanlık ve bakanlıklarda çalışan şeflerin özel hizmet tazminat puanlarının artırılmasını talep edeceklerini de dile getirdi.ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans