DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SENDEN TÜİKE ZİYARET

BÜRO MEMUR-SENDEN TÜİKE ZİYARET


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkan Yardımcısı Musa Yılmazı ziyaretinde, "Toplu sözleşme masasında 4/Cliler için önemli kazanımlar elde ettik. Bu kazanımlar, bizleri kadro mücadelesinden vazgeçirmiş değil. 4/Cliler kadroya geçirilene kadar mücadelemize devam edeceğiz" dedi.Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte TÜİK Başkan Yardımcısı Yılmazı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Genel Başkan Yazgan, bu yıl ilk defa toplu sözleşme masasına oturdukları ve masadan kazanımlarla kalktıklarını söyledi. 4/Cliler için önemli kazanımlara imza attıklarını ancak kadro mücadelesinden vazgeçmediklerini vurgulayan Yusuf Yazgan, "Toplu sözleşme masasına taşıdığımız ana maddelerden birisi 4/Clilerdi. Masadan 4/Clilerin ücretine yüzde 40 civarında bir artış, aile ve çocuk yardımıyla kalktık. Bu kazanımları çok önemsiyoruz. Ancak 4/Clilerin kadroya alınması için verdiğimiz mücadeleden vazgeçmedik. 4/Cliler kadroya alınana kadar mücadelemize ve girişimlerimize devam edeceğiz" dedi.

Toplu sözleşme masasında kamu çalışanlarının tamamını ilgilendiren önemli kazanımlara da imza attıklarının altını çizen Yazgan, "Uluslararası Para Fonu (IMF) ile yapılan anlaşmalar döneminde tasarruf gerekçesiyle kaldırılan servis hizmeti, 12 yıl aradan sonra sendikamız sayesinde geri geldi. Önümüzdeki yıldan itibaren bakanlıklar ve bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışanlar servis hizmetinden yararlanacak. Bu kurumlar arasında TÜİKde yer alıyor. Bunun için biran önce servis hizmeti için gerekli çalışmalar yapılmalıdır" diye konuştu. 

TÜİK Başkan Yardımcısı Yılmaz ise, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti. 4/Clilerin kurum için önemli olduğunu kaydeden Musa Yılmaz, toplu sözleşme masasında Büro Memur-Senin elde ettiği kazanımların kendilerini de sevindirdiğini belirtti. Servis hizmeti konusuna değinen Yılmaz, 2014 yılı bütçesine servis hizmet alımıyla ilgili maddenin konulduğunu söyledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgana ziyaretinde Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Ömer Ünal, Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Gür ve TÜİK Bursa Bölge Müdürlüğü çalışanı ve Büro Memur-Sen üyesi Murat Albay eşlik etti. ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans