DUYURULAR
Büro Memur-Senden Sivil Memurlar İçin Emniyet Genel Müdürlüğüne İki Ayrı Resmi Yazı

Büro Memur-Senden Sivil Memurlar İçin Emniyet Genel Müdürlüğüne İki Ayrı Resmi Yazı


Büro Memur-Sen, Emniyet Genel Müdürlüğünde görev yapan sivil memurların hakları için kuruma iki ayrı resmi yazı gönderdi.

Geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan sivil memurların hakları için TBMM önünde basın açıklaması yapan genel yetkili sendika Büro Memur-Sen, sivil memurların hakları için Emniyet Genel Müdürlüğüne iki farklı resmi yazı gönderdi.

Büro Memur-Senin ilk yazısı teknisyen yardımcılarının görev tanımlaması hakkında oldu. Yardımcı hizmetler sınıfında yer alan teknisyen yardımcısı kadrosundaki personellerin görev alanlarının dışında çalıştırıldığını belirten Büro Memur-Sen, "Teknisyen yardımcılığı kadrosunda yer alan personel, kendi kadrosu içinde görevlendirilmesi gerekir. Bu personel bulunduğu kadronun dışındaki hizmetleri yerine getirmekle yükümlü tutulamaz. Teknisyen yardımcısı kadrosunda çalışan personelin öncelikle görev tanımlamasının meri mevzuata uygun olarak yapılmalı ve teknisyen yardımcıları görev alanları dışında ifa ettikleri görevleri sonlandırılarak asıl bulundukları kadro, unvan ve branşları alanlarında çalıştırılmalıdır" dedi.

Büro Memur-Senin ikinci yazısı ise teknisyen yardımcılarının bariyer görevlendirilmesi hakkında. Teknisyen yardımcılarına görev alanları dışında miting, spor müsabakaları gibi toplumsal olaylarda güvenlik tedbirleri kapsamında arama kabinlerinin kurulması, bariyer taşıma, bariyer dizme ve bariyer toplama işlerinin yaptırılmasının yanlış olduğunu belirten Büro Memur-Sen, bu uygulamadan vazgeçilmesi gerektiğini vurguladı. 

Büro Memur-Sen yazısında, "yük yada eşya taşıma kapsamında değerlendirilen görevler esnasında memurlar, can güvenliği olmadan, vatandaş ve bazı illerde yasadışı terör örgütü sempatizanları ile karşı karşıya kalmaktadır. Geçmiş yıllarda bu tür görevler esnasında yaralamalı kazalar yaşanmış, sivil personelin taşlı saldırıya maruz kaldığı görülmüştür. Teknisyen yardımcısı unvanlı personelin bariyer ile ilgili yürütmekte olduğu görevler yasal değildir. Can kaybı ve iş kazası gibi olumsuzlukların yaşanmaması için görev yeri hizmet binası olan teknisyen yardımcılarına bariyer görevleri yazılmamalıdır" dedi.ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans