DUYURULAR
Büro Memur-Senden SGKya Ziyaret

Büro Memur-Senden SGKya Ziyaret


Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanıyla yaptığı görüşmede kurumdaki kamu görevlilerinin sorunlarını iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Genel Başkan Yardımcıları Kutbettin Aydın, Sezayi Soysal, Mustafa Mengütaycı ve Nihat Tunç ile Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Enver Ertürkten oluşan heyet, SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhanla makamında görüştü. 

Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, kamu görevlilerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması için mücadele eden Büro Memur-Senin SGK ve hizmet kolundaki çoğu kurumda bu yılda yetkili sendika olduğunu belirtti. Genel yetkili sendika olarak bu yıl toplu sözleşme masasına oturacaklarını kaydeden Erdoğmuş, toplu sözleşmede önemli kazanımlar elde edeceklerini vurguladı. Erdoğmuş, yaptığı konuşmanın ardından SGKdaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini aktarması için sözü SGKdan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunça devretti. 

Genel Başkan Yardımcısı Tunç, geçtiğimiz hafta başkanlık önünde basın açıklaması yaptıklarını hatırlatarak sorunları kamuoyuyla paylaştıklarını söyledi. Kurumdaki kamu görevlilerinin yoğun bir şekilde çalıştığını belirten Nihat Tunç, kazanılan mahkeme kararları doğrultusunda fazla mesai ücretleri ve ikramiyelerin mutlaka ödenmesi gerektiğini vurguladı. Sendika olarak kamu görevlilerinin haklarını istediklerini açıklayan Tunç sorun ve talepler ilgili konuşmasında "Şeflerin özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları yükseltilerek uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmelidir. Kurum personeli uzmanlaştırılmalı, taşrada taşra uzmanı kadrosu açılmalıdır. Kurumda boş bulunan kadrolara, görevde yükselme sınavında başarılı olan personel atanmalı ve liyakata uygun olmayan usulsüz atamaların önüne geçilmelidir. Denetmen, uzman, müfettiş gibi kariyer unvanlarına başka kurumlardan değil, SGKda yıllarca görev yapmış memurlar atanmalıdır. 4/Bli olarak görev yapan personel kadroya geçirilmelidir. İcra memurları kurum içerisinden alınmalıdır" dedi.

Büro Memur-Senin SGKda yetkili sendika olduğunun altını çizen Tunç, hizmet kolundaki diğer sendikaların özellikle SGKda kirli bir ittifak içerisinde olduklarını belirtti. Kazanımlar ve mücadele nedeniyle kamu görevlilerinin özgür bir biçimde sendikaları Büro Memur-Seni seçtiklerini kaydeden Tunç, "Diğer sendikalar bir araya gelerek sendikamızın yetkisini engellemek istiyorlar. İftiralarla sendikamıza çamur atmak istiyorlar. Bunun örneğini SGK İzmir İl Müdürlüğünde yaşadık. Kimse kamu görevlilerimizin haklı tercihi olan sendikamızın yetkisini engelleyemez. Kirli ittifakın attığı iftiralar bizleri yıpratamaz. Çünkü güneş balçıkla sıvanmaz. Sendikamıza atılan iftiralara kurum olarak önem verilmemeli, dikkate alınmamalıdır" diye konuştu. 

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden SGK Başkanı İlhan, kamu görevlilerinin en iyi haklara sahip olması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Kurumdaki kamu görevlilerinin sorunlarını bildiğini aktaran İlhan, sorunların çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans