DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SENDEN MSB MÜSTEŞARLIĞINA ZİYARET

BÜRO MEMUR-SENDEN MSB MÜSTEŞARLIĞINA ZİYARET


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Müsteşarı Korgeneral Sezai Bostancıyı ziyaret ederek askeri kurumlarda görev yapan sivil memurların sorunlarını ve taleplerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, MSB Müsteşarlığına atanan Korgeneral Sezai Bostancıyı makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.

Büro Memur-Sen hakkında bilgi veren Genel Başkan Yusuf Yazgan, yer aldıkları Büro Bankacılık Hizmet Kolunda Başbakanlık ve 11 bakanlığında aralarında yer aldığı toplam 53 kurum bulunduğunu söyledi. Askeri kurumların da hizmet kollarında yer aldığını hatırlatan Genel Başkan Yazgan, tüm kurumlarda görev yapan memurların sorunlarını çözüme kavuşturmak için mücadele verdiklerini kaydetti.

Askeri kurumlarda görev yapan sivil memurların sorun ve talepleriyle ilgili hazırlanan raporu Müsteşar Korgeneral Sezai Bostancıya veren Yusuf Yazgan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 232 ve 233. maddesinin memurlar arasındaki ayrışmaya zemin hazırladığı için yasadan çıkarılması gerektiğini belirtti. Sivil memurların diğer kamu kurumlarındaki memurlar gibi sadece 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre çalışması gerektiğini vurgulayan Yazgan, "Bunun için sivil memurları asker kişi olarak kabul eden kanunların ilgili maddelerinden sivil memurlar kısmı çıkarılmalıdır" dedi. 

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılarak objektif kriterlere uygun bir şekilde yapılmasını isteyen Yazgan, lojman, misafirhane, ordu evleri, kamplar gibi sosyal haklardan sivil memurlarında yararlanabilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep etti.

Askeri hastanelerdeki sivil memurların döner sermayeden ve sağlık hizmetleri tazminatından yararlanamadığının altını çizen Yazgan "Devlet ve üniversite hastanelerinde çalışan doktorlar ve sağlık personeli döner sermayeden pay alıyor. Askeri hastanelerdeki sivil memur ve sağlık çalışanları ise ne döner sermayeden ne de sağlık hizmetleri tazminatından yararlanabiliyor. Bu mağduriyetin giderilmesi için sivil memur ve sağlık çalışanlarına döner sermayeden pay verilmelidir ve sağlık hizmetleri tazminatından yararlandırılmalıdır. Konuyu sendika olarak Maliye Bakanlığına bildirdik. MSB olarak da gerekli girişimlerde bulunulmalıdır" dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden MSB Müsteşarı Korgeneral Bostancı, sivil memurların sendikalara üye olabilmelerinin önemli olduğunu belirtti. Sivil memurların sorunlarını çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Bostancı, askeri hastanelerdeki sivil memur ve sağlık çalışanlarının döner sermayeden pay alabilmesi için Maliye Bakanlığı ile görüştüklerini söyledi. Bostancı, Büro Memur-Sen Genel Başkanının rapor halinde verdiği diğer sorun ve taleplerle ilgili de gerekli çalışmaların yapılacağını açıkladı. 

Ziyaret sonrasında müsteşar korgeneral Sezai bostancı, ziyaret anısına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgana plaket verdi. 

Genel Başkan Yusuf Yazgana ziyareti sırasında Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, genel Başkan Danışmanı Doğan Karakaya, Hava Kuvvetleri Komutanlığı İşyeri Temsilcisi Emine Çınar ve GATA İşyeri Temsilcisi Selim Toraman eşlik etti. 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MÜSTEŞARINA İLETİLEN SİVİL MEMURLARIN SORUN VE TAALEPLERİYLE İLGİLİ RAPOR İÇİN TIKLAYINIZ
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans