DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SENDEN İŞ-KURA ZİYARET

BÜRO MEMUR-SENDEN İŞ-KURA ZİYARET


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Genel Müdürü Nusret Yazıcıyı ziyaretinde, "Kadroya geçen iş ve meslek danışmanlarının ek ödemelerinde 130 lira artış sağlayarak maaşlarının arttırılmasını sağladık. Bunu yeterli görmüyoruz. İş ve meslek danışmanlarının maaşlarını eski haline getirilmesi için mücadeleye devam ediyoruz" dedi.Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Ankara 10 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Cura, Kadınlar Komisyonu Üyesi Ayşe Önün ile birlikte İŞ-KUR Genel Müdürü Yazıcıyı makamında ziyaret etti.

Ziyarette kurum çalışanlarının sorunlarını ileten Genel Başkan Yusuf Yazgan, özellikle iş ve meslek danışmanlarının yaşadığı maaş mağduriyeti üzerinde durdu. Kadroya geçen iş ve meslek danışmanlarının aldıkları ücrette yaklaşık 800 lira düşüş olduğunu hatırlatan Yusuf Yazgan, bu mağduriyetin giderilmesi için mücadele ettiklerini söyledi. İş ve meslek danışmanlarının eski ücretini alabilmesi için Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı başta olmak üzere girişimlerde bulunduklarını kaydeden Yazgan, "Yaptığımız bu girişimlerle iş ve meslek danışmanlarının 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede geçen danışman ifadesi altında değerlendirilmesini sağlayarak her hangi bir kanun düzenlemesi gerektirmeden ek ödemelerinin yaklaşık 130 lira arttırılmalarını sağladık. Bu artışla birlikte iş ve meslek danışmanların aldığı ücret bin 780 liradan bin 910 liraya çıktı. Biz sendika olarak bunu da yeterli görmüyoruz. Kadroya geçen iş ve meslek danışmanlarının maaşı eski aldıkları ücrete çıkarılmalıdır. Bunun için mecliste gerekli kanunun çıkarılması için çalışmalarımızı yapıyoruz. Konuyu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk çelik ile de görüşeceğiz. Bu konuda kurum da gerekli desteği vermelidir" dedi. Yazgan, yapılan şube müdürü atamaları için de Genel Müdür Nusret Yazıcıya teşekkür etti.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Müdür Yazıcı, kurum olarak bir aile olduklarını, hangi statüde olursa olsun tüm kurum çalışanlarının sorunlarını kendi sorunu olarak gördüğünü söyledi. İş ve meslek danışmanlarının mağduriyetinin giderilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Nusret Yazıcı, "Bu sorunu el birliği ile inşallah çözeceğiz. Şu ana kadar üzerimize düşen ne varsa yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans