DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SENDEN İŞ-KURA ZİYARET

BÜRO MEMUR-SENDEN İŞ-KURA ZİYARET


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte İş-Kur Genel Müdürü Nusret Yazıcı'yı ziyaret ederek, kurum çalışanlarının sorunlarının çözülmesini istedi.Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, beraberindeki İstanbul 9 Nolu Şube Başkanı Şaban Turgut Denizli, Siirt Şube Başkanı Hikmet Harman ve Ankara 10 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Can ile birlikte iş-Kur Genel Müdürü Yazıcıyı makamında ziyaret etti. 

Genel Başkan Yusuf Yazgan ziyarette kurum çalışanlarının sorunlarına değindi. İptal edilen görevde yükselme sınavının en kısa sürede yapılması gerektiğini belirten Yusuf Yazgan, sınavın il bazında değil Ankarada yapılması gerektiğini söyledi. 

İş-Kur İstanbul İl Müdürlüğünde yemek katkı paylarının hala ödenmediğini aktaran Yazgan, katkı payının biran önce ödenmesi gerektiğini kaydetti. Ayrıca bazı şubelere yemek imkanı sunulmadığını belirten Yazgan, İstanbul genelindeki tüm şubelerin yemekten yararlanabileceği şekilde hizmet satın alımı yapılması gerektiğini kaydetti.  İstanbuldaki şube hizmet merkezlerindeki personel sayısının fazla olması nedeniyle çalışma ortamının ve binaların yetersiz kaldığını açıklayan Yazgan, bu nedenle daha geniş ve donanımlı binalara taşınılmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Ayrıca personel fazlalığı nedeniyle personel servis çok yetersiz kaldığını dile getiren Yazgan, servis araçlarının sayısının arttırılmasını talep etti. 

Sözleşmeli ve kadrolu personel arasındaki ücret farklılığının giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını isteyen Yazgan, 2013 yılı içinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavında şef kadrosuyla ilgili hazırlıkların yapılması gerektiğini ifade etti.İş ve meslek danışmanlarının aile bütünlüğünün bozulmaması için eş durumundan atamalarının yapılmasını talep eden Yazgan,sözleşmeli personellerin kadroya geçirilmesi için başlatılan çalışmalara İş-Kur yönetiminin de gerekli desteği vermesigerektiğinin altını çizdi. Yazgan, Genel Müdürlük talimatıyla daha önce görevlendirmesi yapılan iş ve meslek danışmanlarının da iş ve meslek danışmanı olarak görevlendirilerek mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini kaydetti. 

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Müdür Nusret Yazıcı, görevde yükselme sınavının Ankarada yapılmasını istediğini belirterek konuyla ilgili yazışma yapıldığını ve Sayıştaydan cevap beklediğini açıkladı. İstanbuldaki çalışanların sorunlarının en kısa zamanda çözüleceğini aktaran Yazıcı, "yemek hizmeti her çalışanın hakkı. Bununla ilgili katkı payları gönderilecek. Herkesin yemek hizmetinden yararlanabilmesi için gerekli çalışmayı bu gün itibariyle başlatacağız. İş ve meslek danışmanlarının proje kapsamında görevlendirilmesi nedeniyle İstanbulda çalışan sayısı arttı. Bu nedenle çalışma ortamı ve yüksek donanımlı yeni binalara taşınma işlemi başlatıyoruz. Yetersiz olan personel servis araçlarının sayısını çoğaltılması için gerekli hizmet alımını yapacağız" dedi.

Yazıcı, şeflik ve unvan değişikliği için bu yıl içerisinde sınav açılabileceğini belirtti. Daha önce genel müdürlük görevlendirilmesiyle iş ve meslek danışmanlığı yapan personelle ilgili yazışmayı olumlu olarak Maliye Bakanlığına gönderdiklerini aktaran Yazıcı, Maliye Bakanlığının yazıya olumsuz cevap verdiğini açıkladı. Her zaman personelin aile bütünlüğünü korumak için ellerinden geleni yaptıklarının altını çizen Yazıcı, iş ve meslek danışmanlarının eş durumundan atamaları için Nisan ayında taleplerin alınacağını vurguladı. 

Yazgan, Genel Müdür Yazıcı'nın ardından beraberindeki heyetle birlikte Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Özkan'ı da makamında ziyaret etti. 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans