DUYURULAR
Büro Memur-Senden İçişleri Bakanlığına Ziyaret

Büro Memur-Senden İçişleri Bakanlığına Ziyaret


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin Öztürk ile yaptığı görüşmede bakanlık çalışanlarının sorunlarını iletti. Genel Başkan Yusuf Yazgan, yeni kimlik kartı ve pasaport işlemleri nedeniyle fazla çalışma yapan nüfus personeline fazla mesai ücretinin ödenmesi ve emniyette görev yapan sivil memurlar için görevde yükselme sınavının en kısa zamanda açılması gerektiğini söyledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, İçişleri Bakanlığı ve bağlı kurumlarda görev yapan çalışanların sorunlarının çözüme kavuşturulması için İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin Öztürk ile görüştü.

FAZLA MESAİ ÜCRETİ ÖDENMELİ
Bakanlık çalışanlarının sorunlarının yer aldığı raporu Müsteşar Sebehattin Öztürke veren Genel Başkan Yusuf Yazgan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personelinin yeni dijital kimlik kartı ve pasaport işlemleri nedeniyle yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu belirtti. Anayasaya göre angaryanın yasak olduğuna dikkat çeken Genel Başkan Yazgan, fazla mesai yapan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarına fazla mesai ücretlerinin ödenmesi gerektiğini söyledi. Yusuf Yazgan, bu konuda biran önce çalışma yapılması gerektiğinin altını çizdi.

EMNİYETTE GÖREVDE YÜKSELME SINAVI AÇILMALI
Emniyet Genel Müdürlüğünde görev yapan sivil memurların Büro Bankacılık Hizmet Kolunda yer aldığını hatırlatan Yazgan, Büro Memur-Sen olarak emniyet müdürlüklerinde örgütlenmeye devam ettiklerini kaydetti. Emniyetteki sivil memurların yıllardır çözüm bekleyen sorunlarının olduğunu anlatan Yazgan, bunların en önemlilerinden birinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılmaması olduğunu belirtti. Yazgan, "Emniyet Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında çalışan memurlara yönelik uzun yıllardır yapılmayan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı en kısa sürede açılmalıdır" dedi.

FAZLA MESAİ ÜCRETİ ÖDENECEK
Personelin sorunları hakkında genel yetkili sendika Büro Memur-Sen ile her zaman görüşmeye hazır olduğunu ifade eden İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Öztürk, kimlik kartları nedeniyle fazla mesaiye kalan nüfus çalışanlarına fazla mesai ücretlerinin ödenmesi için gereğinin yapılacağını söyledi. Müsteşar Öztürk, fazla mesai ücretinin ödenmesi için konunun bakanlar kurulunda götürüleceğini ve fazla mesai ücretlerinin 6 ayla sınırlandırılmayıp 1 yıl boyunca ödenmesi için nüfusla ilgili kanun tasarısına eklettirileceğini açıkladı ve proje devam ettiği müddetçe fazla mesai ödemesinin devam edeceğini söyledi. Sebahattin Öztürk, emniyette görev yapan sivil memurlara yönelik görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının ise en kısa sürede açılması için Emniyet Genel Müdürü ile görüşme yapacağını kaydetti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgana görüşmede, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Hadi Erdoğmuş ve Vecdi Yanbaz ile Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Bilal Oktay Çiçeklitaş eşlik etti. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans