DUYURULAR
Büro Memur-Senden Gümrük ve Ticaret Bakanlığına Ziyaret

Büro Memur-Senden Gümrük ve Ticaret Bakanlığına Ziyaret


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan ve beraberindeki heyet, Gümrük ve Ticaret Bakanlığında yaptığı görüşmelerde bakanlık çalışanlarının sorunlarını iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, beraberindeki Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan ve Şube Mali Sekreteri Aytekin Taştan ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Neşet Akkoçu ve birim amirlerini makamlarında ziyaret etti. 

Habur sahasında çalışanların can güvenliği için daha önce zırhlı araç taleplerinin olduğunu hatırlatan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, bu talebin gerçekleşmesinde başta Bakan Yardımcısı Fatih Metin olmak üzere Müsteşar Yardımcısı Neşet Akkoçun da büyük desteği olduğunu belirtti. Amaçlarının her zaman üzüm yemek olduğunu ifade eden Yusuf Yazgan, personelin moral ve motivasyonunu artıracak olan yeni lojmanlar, sosyal tesisler ve yeni hizmet binaları hususunda da destek istedi. Yazgan, kurum idari kurul toplantısında karara bağlanan maddelerin hayata geçirilmesini gerektiğini söyledi. 

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Müsteşar Yardımcısı Akkoç ise, yapılan çalışmaların yetkili sendika Büro Memur-Sence takdir edilmesinin sevindirici olduğunu ifade etti. Sosyal tesisler, lojman ve yeni hizmet binaları için çalışmalara hız verdiklerini belirten Akkoç, yakın zamanda binaları teslim alacaklarını söyledi. Akkoç kurum idari kurul toplantısında karara bağlanan maddelerin uygulama konulması için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapacaklarını vurguladı.

Yazgan ve beraberindeki heyet, Müsteşar Yardımcısı Neşet Akkoçun ardından Gümrük Muhafaza Genel Müdürü Abdullah Soylu ve Strateji Geliştirme Başkanı Fatih İslam Karaoğlu ile görüştü. Yazgan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatında iş yoğunluğu fazla olan Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü çalışanlarına ödenmeyen ek 5000 puanlık fazla çalışma ücretinin ödenmesi için gösterdikleri özveri ve çalışma için teşekkür etti. 

Gümrük Muhafaza Genel Müdürü Soylu, ziyaretten memnun olduğunu ifade ederek önümüzdeki süreçte de muhafaza memurlarının ve çalışanların yararına olacak çalışmaların içinde olmaya devam edeceklerini söyledi. 

Genel Başkan Yazgan ve beraberindeki heyet daha sonra ise Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Lütfü Kop ile görüştü. Yusuf Yazgan, yap işlet devret modeli kapsamında merkezde ve taşrada gerçekleşen projeler, zırhlı araç alımı ve personelin yararına olan tüm çalışmalar için Lütfü Kopa teşekkür etti. Yazgan, taşra personelin kullanacağı kıyafetlerin kalitesi, çeşidinin artırılması hususlarında da destek beklediklerini kaydetti.

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Kop ise ziyaretten memnun olduğunu, çalışmaları karşısında onure edilmesinin kendisini ayrıca mutlu ettiğini belirtti. Önümüzdeki süreçte personelin şevkini artıracak projelerin içinde olmaya devam edeceğini aktaran Kop, kıyafet konusunda Maliye Bakanlığının vermiş olduğu maddi katkı çerçevesinde ellerinden geleni yaptıklarını, gelen talepleri göz ardı etmeyeceklerini söyledi. Kop, önümüzdeki dönemde kazak ve tişört alımı içinde sona yaklaştıklarını duyurdu. 

Son olarak ise Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç ve Şube Başkanı Erhan Özcan Bakanlık 1. Hukuk Müşaviri Suavi Önalı ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Tunç, yüksek disiplin ve hukuksal süreçler hakkında bilgi alışverişine devam edeceklerini belirtti.

Hukuk Müşaviri Önal, Büro Memur-Senin Personelin karşılaştığı sorunlara bakış açısının önemli olduğunu, bunu masada gördüklerini belirtti. Önal, son dönemde Bakanlık binasında Büro Memur-Senin avukat hizmeti verdiklerini, böyle bir hizmetin güzel ve anlamlı olduğunu ifade etti. Önal, avukat uygulamasının yüksek disiplin süreçlerinde üyenin savunulmasında katkı sağlayacağını kaydetti.
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans