DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SENDEN ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISINA ZİYARET

BÜRO MEMUR-SENDEN ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISINA ZİYARET


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahmut Özbayı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Sosyal Güvenlik Bakanlığı Hukuk Müşavirliğinden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atanan Mahmut Özbayı makamında ziyaret etti. Müsteşar Yardımcısı Mahmut Özbaya yeni görevinde başarılar dileyen Genel Başkan Yusuf Yazgan, Özbayın önceki görevinde yaptığı başarılı çalışmaları yeni görevinde de sürdüreceğine inandığını söyledi. 

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da genel yetkili sendika olduklarını kaydeden Yusuf Yazgan, bu yıl ilk defa toplu sözleşme masasına oturacaklarının altını çizdi. Büro Hizmet Kolunda toplam 45 kurumun yer aldığını hatırlatan Yazgan, tüm kurum çalışanlarının sorunlarını toplu sözleşme masasına taşıyacaklarını, masadan kazanımlarla kalkacaklarını vurguladı. Yazgan, "Toplu görüşmelerde ve geçtiğimiz toplu sözleşmede hizmet kolumuzla ilgili hiçbir kazanım elde edilemedi. Çünkü biz yetkili sendika değildik. Bu yıl ilk defa genel yetkili sendika olarak toplu sözleşme masasına oturacağız. Toplu sözleşme masasına var gücümüzle hazırlanıyoruz. Kurumların çalıştaylarını yapıyoruz ve sorunlarla ilgili raporlar oluşturuyoruz. Hizmet kolumuzdaki tüm kurumların sorunlarını toplu sözleşme masasına taşıyacağız. İlk defa oturacağımız toplu sözleşme masasından kazanımlarla kalkarak kamu çalışanlarının yüzünü güldüreceğiz" dedi.

Müsteşar Yardımcısı Özbay ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Bakanlık çalışanlarının en iyi şartlarda görev yapması için elinden geleni yapacağını belirten Mahmut Özbay, personelin sorunlarıyla ilgili bakanlıkta yetkili sendika olan Büro Memur-Sen ile sürekli irtibat halinde olacaklarını söyledi. 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgana ziyarette Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Ankara 10 Nolu Şube Yönetimi Kurulu Üyesi Ali Yılmaz ile Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah Çiğdem eşlik etti. 
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans