DUYURULAR
Büro Memur-Senden Bakan Yardımcısına Teşekkür

Büro Memur-Senden Bakan Yardımcısına Teşekkür


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, Habur Sınır Kapısında görev yapan personelin sorunlarının çözümü için gerekli çalışmaları başlatan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metine teşekkür etti.

Geçtiğimiz günlerde Büro Memur-Sen heyetiyle, Habur Sınır Kapısında görev yapan bakanlık çalışanlarının çalışma ortamlarında karşılaştığı sorunları görüşen Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, söz konusu sınır kapısında görev yapan personelin lojman ihtiyacının karşılanması için Toplu Konut İdaresi Başkanlığıyla anlaştıklarının ve söz konusu sınır kapısına gidip gelirken taşlı sopalı saldırılara uğrayan bakanlık çalışanlarına zırhlı servis aracının tahsis edileceğinin müjdesini vermişti. Bu müjdeli haber üzerine Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan ve beraberindeki heyet, Bakan Yardımcısı Fatih Metini makamında ziyaret ederek, Habur Sınır Kapısında görev yapan personelin sorunlarının çözümü için gerekli çalışmaları başlattıkları için teşekkür etti.

Diğer taraftan Ünalan, İpekyolu ve Doğu Anadolu Gümrük Ticaret Bölge Müdürlüğü personelinin hizmetlerinin C birim alt tipinden puanlanması için yönetmelikte değişikliğin yapılmasını, yardımcı hizmetler sınıfı (hizmetli, bekçi, aşçı, dağıtıcı, teknisyen yardımcısı) ile Genel İdare Hizmetler sınıfında görev yapan (şoför, koruma, güvenlik görevlisi) personelden lise mezunu olanların memur ve denk unvanlara atanabilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılmasını istedi.
 
"ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDECEK"
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Yardımcısı Fatih Metin ise, bakanlık personelinin sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini belirtti. Büro Memur-Senin, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personelinin sorunlarına yönelik yaptığı yapıcı çalışmaların kendileri için önemli olduğunu kaydeden Fatih Metin, bakanlık çalışanlarının en iyi şartlarda çalışması için Büro Memur-Sen ile görüş alışverişinde bulunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Ayrıca Bakan Yardımcısı Metin, 2013/1 B Grubu alımı sürecinde, Ticaret İl Müdürlüklerine atananların (dilekçe vereceklerden) gümrük tarafına geçişleri için onay verileceğini belirtti. 
 
Ziyarette Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalanın yanı sıra, Genel Başkan Yardımcısı Kutbettin Aydın, Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan ve Şube Mali Sekreteri Aytekin Taştan da yer aldı.
 ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans