DUYURULAR
Büro Memur-Senden Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısına Ziyaret

Büro Memur-Senden Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısına Ziyaret


Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, beraberindeki heyetle birlikte ziyaret ettiği Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybete bakanlık çalışanlarının sorunlarını iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı, Ankara 12 Nolu Şube Başkanı Ayhan Kılıç, Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Muharrem Aydın, Hatay 2 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mükerrem Taşçı ve İşyeri Temsilcisi Metin Alkanla birlikte Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybeti makamında ziyaret etti. 

Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, görüşmede bakanlık çalışanlarının sorun ve taleplerini Müsteşar Yardımcısı Heybete iletti. Mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfı görevlerini yaptığını belirten Mehmet Hadi Erdoğmuş, bunun için yardımcı hizmetler sınıfında bulunan mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Personelin taleplerini sıralayan Erdoğmuş, "Zabıt katiplerinin kadro dereceleri 5inci dereceden birinci dereceye yükseltilmelidir ve yeşil pasaport alabilmelerinin önündeki engel kaldırılmalıdır. Tüm müdürlerin ek göstergeleri 2200den 3000e çıkarılması için kanun teklifleri hazırlanmalıdır. Adli hizmet sınıfı en kısa sürede oluşturulmalıdır. Biliyoruz ki, Kanunlar Genel Müdürlüğü sizlere bağlı. Bunun için personelin talepleriyle ilgili gerekli kanun hazırlıkları yapılmalı ve talepler hayata geçirilmelidir" dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet, bakanlık personelinin en iyi şartlarda görev yapması için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi. Mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi için bakanlık bürokratlarının hemfikir olduğunu açıklayan Musa Heybet, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesinin öncelikli konular arasında olduğunu ve haksızlığın giderilmesi için çalıştıklarını kaydetti. Adalet personelinin yoğun olarak çalıştığını bildiklerini belirten Heybet, personelin diğer sorun ve talepleri için gerekli çalışmaların yapılacağını aktardı. ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans