DUYURULAR
Büro Memur-Senden 62. Hükümete Çağrı

Büro Memur-Senden 62. Hükümete Çağrı


Büro Memur-Senin Trabzon Bölge Toplantısında konuşan Büro Memurları Sendikası Genel Başkanı Uğur Ünalan, 62. Hükümetten kamu görevlilerinin talep ve sıkıntılarını dikkate alan yeni bir Torba Kanun hazırlığı içerisinde olmaya davet etti.

Büro Memurları Sendikasının bölge toplantısı için Trabzona gelen sendikanın Genel Başkanı Uğur Ünalan, düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz günlerde yasalaşan Torba Kanunu sert bir dille eleştirdi. Ünalan, "Ne yazık ki, 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle memurların haklarının gasp edildiği yetmiyormuş gibi, yeni çıkarılan Torba Kanun, kamu görevlilerinin beklentilerine maalesef karşılık vermemiştir. Prim gün sayısını doldurup, emeklilik yaşını bekleyen binlerce kamu görevlisi, Torba Kanun ile yine hüsrana uğradı. Disiplin cezası almış kamu görevlilerini ilgilendiren memur disiplin affıyla ilgili Torba Yasada hiçbir gelişme yok. Torba Yasanın hiçbir yerinde disiplin affından bahsedilmedi, memura disiplin affı maalesef başka bir bahara kaldı. Üzülerek belirtmeliyim ki, Torba Kanun kamu görevlilerinin talep ve sorunlarına cevap veremedi. Büro Memur-Sen olarak, yeni kurulan 62. Hükümetten, kamu görevlilerinin talep ve sorunlarını dikkate alan, yeni bir Torba Kanun hazırlığı içerisinde olmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.BÜRO MEMUR-SEN TALEPLERİNİ SIRALADI
Çiçeği burnundaki hükümetten kamu görevlileri için taleplerde bulunan Büro Memur-Sen Başkanı Ünalan, "Büro Memur-Sen olarak, 62. Hükümetten Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Maliye Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığında çalışan şeflerin özel hizmet tazminat puanlarının artırılmasını, bu bakanlıklarda ve kurumlarda görev yapan kamu görevlilerine bir an önce Görevde Yükselme Sınavının yapılmasını ve 4/B statüsündeki sözleşmeli personele kadrolarının verilmesini istiyoruz" diye konuştu.

MEMURLARIN TALEPLERİ DİKKATE ALINMALI
62. Hükümeti, tüm kamu görevlilerinin sorun ve sıkıntılarının çözümü konusunda, harekete geçmeye davet eden Ünalan, şunları söyledi: " Yeni kurulan hükümetten, kamu görevlilerinin özlük haklarının ve çalışma koşullarının bir an önce iyileştirilmesini istiyoruz. Kamu görevlilerinin mali, sosyal ve özlük haklarını geliştirme ve koruma konusunda yetkili sendika olarak 62. Hükümeti taleplerimizi dikkate almaya davet ediyoruz. 62. Hükümetten ve Başbakan Sayın Davutoğlundan, kamu görevlilerinin taleplerini sadece dikkate almasını değil, ivedilikle hayata geçirmesini istiyoruz."

Toplantıda Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan'ın yanı sıra, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Engin Kocabey, Mustafa Mengütaycı, Vecdi Yanbaz, Kutbettin Aydın,  Sezayi Soysal ve Nihat Tunç da hazır bulundu.ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans