DUYURULAR
Büro Memur-Sen Yerli ve Milli Bir Sendikadır

Büro Memur-Sen Yerli ve Milli Bir Sendikadır


Büro Memur-Sen Konya Şube Başkanlığı genişletilmiş İl Divan Kurulu toplantısı Büro-Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Genel Başkan Yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirildi

Büro Memur-Sen Konya Şube Başkanlığı genişletilmiş İl Divan Kurulu toplantısı Büro-Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Genel Başkan Yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda Ülke gündemi  değerlendirildi ve Kamu çalışanlarının karşılaştıkları sorunlar masaya yatırıldı. Muhacir pazarı civarında bulunan Konya Öğretmen evi  (Meram ) Şubesinde gerçekleştirilen Büro Memur-Sen Konya Şube Başkanlığının genişletilmiş İl Divan Kurulu toplantısına Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan YardımcısıTuran Çetinkaya, Memur-Sen Konya İl Temsilcisi Nafiz Karlıer ve konfederasyona bağlı sendikaların Konya Şube Başkanları,  Büro Memur-Sen Konya Şube Başkanı Mahmut Çimen, yönetim kurulu üyeleri  ile çok sayıda sendika işyeri temsilcileri ve üyeleri katıldı.

ÇİMAN: MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

Toplantıda ilk sözü alan Büro Memur-Sen Konya Şube Başkanı Mahmet Çiman, “ Büro Memur-Sen bu sendika faaliyetlerin grevli toplu sözleşme hakkı olana kadar mücadelemiz devam edecektir. Ülkenin bu kültürlü eğitimli insanları olan kamu çalışanları için siyaset yasağı kalkana kadar mücadelemiz devam edecektir. Kamuda çalışanların kılık kıyafet serbestliği yasallaşıncaya kadar devam edecektir. Bizler Konya’da üyelerimiz hak ve hukukları için her sahada ev alanda mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.

KARLIER: ÜLKE GENELİNDE 1 MİLYON 10 BİN ÜYE

Memur-Sen Konya İl Temsilcisi Nafiz Karlıer, ise yaptığı konuşmasında “Konya’da 11 iş kolunda 14 Şubemiz ile yetkili bir sendikayız. Memur-Sen ülke genelinde 1 milyon 10 bin üyeye sahiptir. Bunun 40 bin üyesini Konya Şubeleri oluşturuyor. Her geçen gün üye sayımızı artırmaya devam ediyoruz” dedi.

YANBAZ: YERLİ VE MİLLİ  BİR SENDİKADIR

Büro memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin veGenel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya'nın  yaptıkları selamlama konuşmasının ardından kürsüye Genel Başkan Vecdi Yanbaz çıktı.  İlk sözlerinde Ülke gündeminde yer alan konulara değinen Genel Başkan Vecdi Yanbaz ise şunları söyledi; “Erdemlilik harekatıyla başlayan ve Konyalı Merhum  M. Akif İnan’ın mücadele ederek kurduğu Memur-Sen konfederasyonu Yerli ve Milli  bir Sendikadır. Kimsenin kuşkusu olmasın. Bugüne kadar sendikal mücadelemizde kamu çalışanlarının haklarını almak adına her sahada mücadele ettik ve etmeye devam edeceğiz.3600 Ek göstergenin kamu çalışanlarına topyekun gösterilmeli ve değerlendirilmelidir. Sendika olarak hiçbir iş kolunda baskıyı ve dayatmayı asla istemiyoruz. Büro-Memur-Sen olarak hedefimiz 300 bin iş kolu çalışandan 75 bin üye değil en az 175 bin üye olmasını hedefliyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı ülke genelinde sürdürüyoruz. 3600 ek gösterge bir grup kamu çalışanına verilmeye çalışılıyor. Bu kamu çalışanlarının arasında ayrımcılık yaratacaktır. Ek gösterge ayrım yapılmadan tüm kamu çalışanlarına adil bir şekilde verilmelidir.

Kamu çalışanlarının çok sorunlarının olması bizleri yıldırmamalı ve bizlere daha mücadeleci olmamız gerektirdiğini göstermektedir. Bizler sahada yılmadan, yorulmadan çalışmalarımızı  gece-gündüz sürdürüyoruz. Her kamu çalışanlarının gönlüne girmeliyiz. Ulaşamadığımız kamu çalışanı kalmamalıdır. Bunu da hep birlikte gerçekleştirerek üye sayımızı artırmalıyız.

Bugüne kadar  Büro-Memur-Sen Konya Şubemiz üstüne düşen görevi her zaman yapmaktadır. Bu yıl ikinci kez bizleri Konya’ya davet ettiler ve siz değerli işyeri temsilcilerimiz ve üyelerimizle bizleri buluşturdular. Başta Başkan Mahmut çimen ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum “ dedi.

Toplantı Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya ile birlikte günün anısına çektirilen toplu fotoğraf ile son buldu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans