DUYURULAR
Büro Memur-Sen Van Şubesi Suruçtaki saldırıyı kınadı

Büro Memur-Sen Van Şubesi Suruçtaki saldırıyı kınadı


Büro Memur-Sen Van Şubesi, Memur-Sen Van Temsilciliğiyle birlikte yaptığı açıklamayla Suruçtaki saldırıyı kınadı.

Memur-Sen Van Temsilciliği, Şanlıurfa Suruçtaki Amara Kültür Merkezi'ne yapılan saldırı hakkında açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Büro Memur-Sen Van Şube Başkanı Mahmut Gülaçar ve şube yönetim kurulu üyeleri de açıklamada yer aldı.

Memur Sen Van İl Temsilcisi  Hikmet Bilgin yaptığı açıklamada, "Terör, zulümdür. Kimden, nereden gelirse gelsin kınanmalıdır. Sahnelenen bu oyunun,  ülkemizin huzur ortamını, Ortadoğu'nun barışını hedef aldığı ortadadır. Ülkemize yönelik bu tür provokasyonlarla, yakın tarih dâhil olmak üzere defalarca karşılaşmış olan milletimiz, dün olduğu gibi bugün de bunların üstesinden gelebilecek kudrettedir. Milletimiz, engin sağduyusuyla birlik ve beraberliğini bozacak oyunlara gelmeyecektir. Bu hain saldırı kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır. Bugün küresel bir senaryoyla karşı karşıyayız. Bu senaryoda rol alan aktörleri iyi tanıyor ve uyarıyoruz: Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün yalan ve iftiralara  sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha birlikteliğimizi ortaya koyarak oyunları boşa çıkarmalıyız. Büyük Memur-Sen ailesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve huzur ortamını bozmaya çalışanların tuzağına düşmemektir. Dün Adanada Mersinde ve Diyarbakırda tezgâhlanan oyunun bir başka perdesi de bu gün Şanlıurfanın Suruç ilçesinde sahnelenmiştir. Hükümetin tezgâhlanan oyunun arka perdesini açığa çıkarmalı ve deklare etmelidir. Bu vahşetin tek hedefi vardır. O da bin yıllık kardeşliğimizi bozmaktadır. Halkımız oyuna gelmemelidir. Şanlıurfanın Suruç ilçesinde meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet kederli ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Masum insanların canına kast eden her türlü düşünceyi reddediyoruz. Van Memur Sen olarak bu terör olayını nefretle ve esefle kınadığımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz" dedi.
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans