DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, UZMAN VE UZMAN YARDIMCILARIYLA BİR ARAYA GELDİ

BÜRO MEMUR-SEN, UZMAN VE UZMAN YARDIMCILARIYLA BİR ARAYA GELDİ


Büro Memur-Sen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Genel Müdürlüğü kariyer uzmanları ve uzman yardımcılarının sorunlarını toplantıda masaya yatırdı. Büro Memur-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, sorunları toplu sözleşme masasına taşıyacaklarını söyledi.Büro Memur-Sen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Genel Müdürlüğü kariyer uzmanları ve uzman yardımcılarıyla toplantıda bir araya geldi. Büro Memur-Sen Ankara 10 Nolu Şubesinin düzenlediği toplantıya, Büro Memur-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Şube Başkanı Hüseyin Yüksel, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sami Paydar, Genel Başkan Danışmanı Abdullah Çiğdem, İSGÜM İşyeri Temsilcisi Hasan Kayıkçı, İş Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çetin, İSGÜM Müdürü Halil Polat, kariyer uzmanları ve uzman yardımcıları katıldı.

Uzman yardımcılarının sorunlarıyla ilgili görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda konuşan Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, sendikalı olmanın önemine dikkat çekti. Sendikaların kamu çalışanlarının temsilcisi ve sözcüsü olduğunu belirten Murat Sipahi, bir arada olunduğu taktirde çalışanların sesinin daha gür çıkacağını aktardı. Kamu çalışanlarında sendikal bilincin oluşması gerektiğini kaydeden Sipahi, "Çalışmalarımız sonucunda birçok kazanıma imza attık. Yetkili olduğumuz kurumların KİK toplantılarına katılıyoruz ve burada çalışanların sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Açtığımız davalarla kamu çalışanlarının hakkının teslim edilmesini sağlıyoruz.  Kazanımlarımızla ve teşkilatımızın çalışmalarıyla bu yıl genel yetkili sendika olduk. Genel yetkili sendika olarak kazanımlarımız daha da artacak. Çünkü sendikanın gücü ne kadar fazla ise kazanımları da o kadar fazla oluyor. Tüm kamu çalışanlarının sendikalara üye olarak yapılan çalışmalara destek vermesi gerekmektedir" dedi.

Uzman ve uzman yardımcılarının sorunlarına değinin Sipahi, uzman yardımcılarının uzmanlığa geçiş süresinin indirilmesiyle ilgili çalışma yaptıklarını belirterek çalışmanın sonucunu önümüzdeki günlerde alacaklarını söyledi. Murat Sipahi, uzmanlığa geçiş sürecinde hazırlanan tez savunmasının haricinde her hangi bir sınav ya da mülakat yapılmasının doğru olmadığını kaydetti. 2005 yılından sonra memuriyete başlayanlara da bir derece verilmesi gerektiğinin altını çizen Sipahi, bu konuları kamu personeli danışma kurulu toplantısına taşıdıklarını aktardı. Genel yetkili sendika olarak bu yıl ilk defa toplu sözleşme masasına oturacaklarını hatırlatan Sipahi, uzman ve uzman yardımcılarının sorunlarıyla ilgili hazırlanan raporu toplu sözleşme masasına taşıyacaklarını açıkladı. 

Ankara 10 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yüksel ise uzman ve uzman yardımcılarının sorunlarını kendi sorunları olarak gördüklerini ifade etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında yetkili sendika olduklarını belirten Hüseyin Yüksel, İSGÜMdeki yemek, hijyen, çalışma şartları gibi konuları kurum idari kurul toplantısına taşıyacaklarını ve sorunlar çözüme kavuşturulana kadar takipçisi olacaklarını söyledi.   

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans