DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN ÜYELERİYLE İFTARLARDA BİR ARAYA GELİYOR

BÜRO MEMUR-SEN ÜYELERİYLE İFTARLARDA BİR ARAYA GELİYOR


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Bursada düzenlenen iftar programlarına katıldı. Toplu sözleşme görüşmelerine az bir süre kaldığını belirten Yusuf Yazgan, "Masadaki en önemli konularımızdan biri 4/Clilere kadro hakkı. 4/Clilerin nasıl sendikalı olmasını sağladıysak, mali ve özlük haklarını geliştirmek için de masada ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, beraberindeki Kadınlar Komisyonu Başkanı Arife Topcuoğlu ile birlikte Bursa Şubesinin düzenlediği iftar programlarına katıldı. Genel Başkan Yusuf Yazgan, Ramazan Ayının herkese hayırlar getirmesini diledi.  

Konuşmasında toplu sözleşme sürecine değinen Yusuf Yazgan, ilk defa katılacakları görüşmelerde kamu çalışanlarının haklarını almak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Şimdiye kadar genel yetkili sendika olmamalarına rağmen çok sayıda kazanım elde ettiklerini vurgulayan Yazgan, bu kazanımlara genel yetkili sendika olarak toplu sözleşme masasında yenilerini ekleyeceklerini kaydetti. Toplu sözleşme masasına taşıyacakları talepleri belirlediklerini hatırlatan Yazgan, fazla mesai ücretleri ve 4/Clilerin kadroya alınmasının ana gündem maddeleri olduğunu vurguladı. 

MASADAKİ EN ÖNEMLİ KONULARIMIZDAN BİRİ 4/CLİLERE KADRO HAKKI
Yazgan, "666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu çalışanlarının fazla mesai ücretleri, ek ödemeleri ve ikramiyeleri ellerinden alındı. Çoğu kurumda personel fazla mesaiye kalıyor ancak ücretini alamıyor. Bunu protesto etmek ve 4/Clilerin kadroya alınması için İstanbuldan Ankaraya yürüyüş eylemi yaptık. Eylemimiz sırasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik fazla mesailerin ödenmesiyle ilgili söz verdi. Bu söz hala yerine getirilmedi. Toplu sözleşme masasında bu sözün gerçekleştirilmesini isteyeceğiz. Çalışanların hakkı olan, alın terinin karşılığı olan fazla mesai ücretlerinin yeniden ödenmesi için mücadele edeceğiz. Diğer yandan yıllardır kamuya hizmet veren 4/Cliler maalesef emeklerinin karşılığını alamıyor. 4/Clilerin hak ettiği ücreti alabilmesi için, hak ettiği saygıyı görebilmesi için masadaki en önemli konularımızdan biri de 4/Clilere kadro hakkı. Konfederasyon olarak önceki gün 4/Clilerle toplantıda bir araya geldik. 4/Clilerin sorunları ve talepleri üzerinde bir kez daha yoğunlaştık. 4/Clilerin hak ettiği kadroyu alabilmesi, hak ettiği ücreti alabilmesi elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Büro Memur-Sen olarak 4/Clilerin nasıl sendikalı olmasını sağladıysak, mali ve özlük haklarını geliştirmek için de toplu sözleşme masasında ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

İftar programlarına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Kadınlar Komisyonu Başkanı Arife Topcuoğlu, Bursa Şube Başkanı Eyyüb Akbulut, şube yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda sendika üyesi katıldı.

AKSARAY ŞUBESİNDEN İFTAR
Aksaray şubesi de ildeki üyelerine iftar verdi. İftara Büro Memur-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Şube Başkanı Şaban Bülbül, şube yönetim kurulu üyeleri, ildeki kurum yöneticileri ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

Genel Teşkilat Sekreteri Sipahi, Ramazan Bayramının ardından toplu sözleşme görüşmelerinde ikinci bayramı yaşamak istediklerini belirterek bunun için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Sipahi, "Yaptığımız çalıştaylarla, toplantılarla toplu sözleşme görüşmelerine çok iyi hazırlandık.   Yıllardır yetkili olan sendikaların elde edemedikleri hakları biz kazanacağız." dedi. 

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI İFTARDA BULUŞTU
Gençlik ve spor Bakanlığı Çalışanları, Büro Memur-Sen Ankara 9 Nolu Şubenin verdiği iftarda bir araya geldi. İftar programına Büro Memur-Sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri İdris Maden, Şube Başkanı Salih Kablan, şube yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda bakanlık çalışanı katıldı.

İftarda konuşan Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Maden, yaptıkları çalışmalarla sözleşmeli spor uzmanları ve antrenörlerin kadroya alınmasını sağladıklarını belirtti. Bundan dolayı mutlu olduklarını belirten İdris Maden, sıranın toplu sözleşme masasında diğer hakların elde edilmesinde olduğunu söyledi. Taleplerin hazır olduğunu ifade eden Maden, "Masada kamu çalışanlarının maaşına iyi bir zam almak ve onlara yeni haklar kazanmak için mücadele edeceğiz" dedi. 
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans