DUYURULAR
Büro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli Eylemi Sürüyor

Büro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli Eylemi Sürüyor


Toplu sözleşme taleplerine dikkat çekmek için bisikletli eylem düzenleyen Büro Memur-Sen üyeleri Sakaryayı geçerek Düzceye ulaştı.

 

Genel yetkili sendika Büro Memur-Senin 3 Ağustosta katılacağı toplu sÖzleşme gÖrüşmeleri Öncesinde Balıkesirden başlattığı bisikletli eylem devam ediyor. Büro Memur-Sen üyeleri, eylem kapsamında pedal çevirerek Bursa, Yalova ve Kocaeli üzerinden Sakaryaya ulaştı. Büro Memur-Sen üyeleri zaman zaman zor anlar yaşadı. Bisikletlerinin tekeri patlayan Büro Memur-Sen üyeleri, yol üzerinde verdikleri molalarda tekerleri tamir etti. Tamirin ardından Sakarya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü bahçesine bisikletleriyle gelen grubu, Memur-Sen'e bağlı sendikaların ildeki üyeleri karşıladı. 
 
Büro Memur-Sen Sakarya Şube Başkanı Cemal Akyol, il müdürlüğü Önünde yaptığı basın açıklamasında, toplu sÖzleşme gÖrüşmelerinin 3 Ağustos'ta başlayacağını hatırlattı. Büro, bankacılık ve sigortacılık hizmet kolundan, 57 kurumdaki 300 bin memuru temsilen toplu sÖzleşmeye Büro Memur-Sen'in de katılacağını belirten Akyol, sendikanın tüm üyeleri ve ailelerinin kazanımları ile refah seviyelerini artırmak amacıyla var güçleriyle mücadele edeceklerini dile getirdi. Akyol, "Kurum yelpazesi fazla olması nedeniyle toplu sÖzleşmeye çok sayıda taleple katılacağız. Hizmet kolumuzda gÖrev yapan memurlarımız hakkında AR-GEmiz tarafından hazırlanan toplam 148 madde toplu sÖzleşme gÖrüşmelerine taşınacak. Bizler, Büro Memur-Sen olarak; taleplerimizin takipçisi olacağımızı ve taleplerimiz kazanıma dÖnüşünceye kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi ifade ediyoruz. Büro Memur-Sen olarak, kamu gÖrevlilerinin her türlü mağduriyetlerinde yanlarında olacağımızı bir kez daha haykırıyoruz.  Kamu gÖrevlilerimiz için eylem yapmak en demokratik hakkımızdır. Toplu sÖzleşmede haklı taleplerimiz dikkate alınmadığı takdirde yine demokratik hakkımız olan eylemlerle alanlarda olacağız" dedi.
 
 
Açıklamanın ardından kaldıkları yerden pedal çevirmeye devam eden sendika üyeleri,  yoğun temponun ardından Düzceye ulaştı. Grubu Büro Memur-Sen Düzce Şube Başkanı Mahmut Gazi Yılmaz ve sendika üyeleri karşıladı. Karşılamada açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Mahmut Gazi Yılmaz, memurların haklarını istedikleri vurguladı. Yılmaz, "Son yapılan araştırmalar gÖstermektedir ki yoksulluk sınırı 4 bin liranın üzerinde. Yani 4 kişilik bir ailenin evine 4 bin lira girmiyorsa o aile yoksul sayılıyor. Bu gÖstermektedir ki memurlarımızın büyük bir bÖlümü yoksulluk sınırının çok altında yaşıyor. Öte yandan verilen aile yardımı ise sadece semboliktir. ülkemiz ve milletimiz için ter dÖken memurlarımızın sefaletten kurtulması için bizlerin seçtiği milletvekillerine, hakim ve savcılara olduğu gibi adam akıllı bir zam yapılmalı, aile yardımı arttırılmalıdır" diye konuştu.
 
Bir süre Düzcede dinlenen Büro Memur-Sen üyeleri, 1 Ağustosta Ankaraya ulaşmak üzere Bolu istikametine bisiklet sürmeye devam etti. 
 
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans