DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN ÜYELERİ KAHVALTIDA BULUŞTU

BÜRO MEMUR-SEN ÜYELERİ KAHVALTIDA BULUŞTU


Büro Memur-Sen İzmir 3 Nolu Şube, üyeleriyle birlikte kahvaltıda buluştu. Şube Başkanı Ferdi Yiğitoğlu, “Teşkilatımız ve üyelerimizden aldığımız güçle hizmet eden bir sendikayız” dedi.

Büro Memur-Sen İzmir 3 Nolu Şube, İzmir gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü çalışanlarına yönelik kahvaltı programı düzenledi. Programa Memur-Sen İzmir İl başkanı Abdurrahman Şenocak, İzmir 2’nolu Şube Başkanı Ali Oğuz, 3 Nolu Şube Başkanı Ferdi Yiğitoğlu, şube yönetim kurulu üyeleri, Akit Gazetesi İzmir Temsilcisi Ali Murtaza Dirican ile çok sayıda Büro Memur-Sen üyesi katıldı.
 
Kahvaltı sonrasında sendikal çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan 3 Nolu Şube Başkanı Ferdi Yiğitoğlu,Teşkilatımız ve üyelerimizden aldığımız güçle hizmet eden bir sendikayız. Türkiye’deki klasik bilinen sendikal anlayıştan farklı olarak sendikamız kuruluşundan itibaren tanımladığı kendine özgü sendikal anlayış doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmektedir. Bizim anlayışımıza göre sendikalar, üyelerinin haklarını savunmak için değil, aynı zamanda tüm insanlarımızın ahlakı, sosyal ve kültürel ekonomik değerleri savunmak ve yüceltmek sorumluluğundadır. Bu bağlamda kurulduğumuz ilk günden beri bir yandan kamu çalışanlarımızın haklarını savunurken diğer yandan da ülkemizin daha fazla demokratikleşmesi, kalkınması, insan ve hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi, toplumun sivilleştirilmesi gibi konularda sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Teşkilatımızın gücümüzden aldığımız destekle ve ortaya koyduğumuz başarılı mücadele neticesinde elde ettiğimiz kazanımlar sayesinde üye sayımızı her yıl düzenli olarak artırdık ve 2012 yılında genel yetkili sendika olduk. Büro, Bankacılık ve hizmet kolundaki bu yetkimizi, 2013 yılında 48 bini aşan üyemizler perçinledik. Şu anda 53 bini geçmiş, 15 farklı ülkede 25 temsilcilik kurarak ve 100 bine yakın üyemizle dünya çapında bir sendika haline geldik” dedi.
 
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Ferdi Yiğitoğlu, “Türkiye son yıllardaki demokrasi yolculuğunda önemli kazanımlar elde etmesinin yanı sıra siyasi ekonomik ve istikrarın içte ve dışta bazı güçleri rahatsız etmektedir. Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olanlar, ilk olarak Taksim gezi parkı olaylarını organize ettiler. Burada dik duran ve millete oynanan oyunu bozan hükümete şimdi yeni bir oyun sergileniyor. Bu oyunda iç ve dış güçlerin iş birliğini görüyoruz. Küresel bir senaryonun içine yerleştirilmiş yolsuzluk iddiası üzerinden ülkeyi karıştırmak isteniyor. Yetimin malına göz diken varsa sonuna kadar gidilmelidir. Ancak kimse uluslar arası oyunu gizlemek için, yolsuzluk iddialarını kendilerine perde yapmasın. Dün Adnan Menderes’ten, Necmettin Erbakan’dan rahatsız olanlar, bugün yine ülkenin seçilmiş başbakanı üzerinden, ülke istikrarı hedef alınıyor. Yargı bugün yara almış, devlet çatışmasına dönmüş durumdadır. Bu Türkiye’nin hak ettiği bir tablo değildir. Ondan dolayı hukukusun üstünlüğüne yeniden sağlamamız lazım. Arakanlı, Suriyeli, Mısırlı, Gazeli, yetimin ve mazlumun ümidi olan ülkemizde hiç kimse darbecilerin ve vesayette bulunanların yanında yer almaya hakları yoktur” diye konuştu.
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans