DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN ÜYELERİ, ANKARA 8 NOLU ŞUBENİN VERDİĞİ YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

BÜRO MEMUR-SEN ÜYELERİ, ANKARA 8 NOLU ŞUBENİN VERDİĞİ YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) üyeleri, Ankara 8 Nolu (Maliye) Şubenin verdiği yemekte bir araya geldi. Maliye çalışanlarının sorunlarının tartışıldığı yemekte hedef Maliye’de yetki almak olarak belirlendi.

Büro Memur-Sen Ankara 8 Nolu Şubesi, üyelerin sorunlarını konuşmak üzere yemek verdi. KeçiÖren Estergon Kalesi’nde verilen yemeğe, Genel Sekreter Uğur ünalan, Genel Mali Sekreter Kadir çiçek, Genel Basın Yayın Sekreteri Abdulvahit Ergün, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı İlhami Yücel, şube yÖnetimi ve üyeler katıldı. çalışanların sorunlarının tartışıldığı yemekte hedef Önümüzdeki yıl Maliye’de yetkiyi almak olarak belirlendi.

Açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı İlhami Yücel, Maliye’deki üye sayısının geçtiğimiz yıla oranla iki kat arttığını ifade etti. Maliye çalışanlarının sorunlarını çÖzmek için mücadele ettiklerini belirten Yücel, yapılan çalışmalar sonucu Önümüzdeki yıl Maliye’de yetkinin alınacağını sÖyledi.

Büro Memur-Sen’in bir çığ gibi büyüdüğünü kaydeden Genel Sekreter ünalan, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 85 büyümenin altında teşkilatın yoğun bir şekilde çalışmasının yattığını kaydetti. ünalan, “Genel merkez yÖneticileri olarak her gittiğimiz yerde kamu çalışanlarının sorunlarını gündeme getiriyoruz. Bizim hak arama mücadelemiz kamu çalışanlarının güvenini kazarak bu gün 33 bin üyeye ulaştık. Önümüzdeki yıl Maliye’de de yetkiyi alabiliriz. Yeter ki buna canı gÖnülden inanalım, bu uğurda çalışmalarımıza aralıksız devam edelim” dedi.

Sendikacılığın bir gÖnül işi olduğunu belirten Genel Mali Sekreter çiçek ise, gÖnül verenler sayesinde Büro Memur-Sen’in etkili sendikacılık yaptığını ifade etti. Genel merkez yÖnetiminden şube yÖnetimlerine kadar herkesin ilk günkü heyecanı ile çalıştığını vurgulayan çiçek, “Kamu çalışanları arasında ayrım yapmadan hak arama mücadelesi veriyoruz. Her zaman üyelerimize doğru haber veriyoruz. Kimseyi asılsız haberlerle oyalamıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci ve Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal ile gÖrüştük. Maliye çalışanlarının sorunlarını kendilerine bildirdik. Müsteşar Ağbal, kamu personel reformunun yeni kazanımların elde edilmesinin Önündeki en büyük engel olduğunu sÖyledi. Reformun yeniden düzenlenmesi için bizden destek istedi. Bu konuda bizde sendika olarak elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Sivil toplumun anlamının birlikte olmak olduğunu kaydeden Genel Basın Yayın Sekreteri Ergün ise “Büro Memur-Sen olarak bir aileyiz. Her birimiz bu büyük ailenin birer ferdi olarak sorunların çÖzümünde birlikte hareket etmek durumundayız. Tek başımıza duyuramadığımız sesimizi birlikte hareket edersek duyurabiliriz. Birlikte masaya yumruğumuzu vurarak hakkımızı alabiliriz” şeklinde konuştu.

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans