DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN ÜYELERİ, ANKARA 8 NOLU MALİYE ŞUBESİNİN DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ

BÜRO MEMUR-SEN ÜYELERİ, ANKARA 8 NOLU MALİYE ŞUBESİNİN DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ


Maliye çalışanlarının sorunları Büro Memur-Sen Ankara 8 Nolu Maliye Şubesinin düzenledi toplantıda masaya yatırıldı.

Maliye çalışanlarının sorunları Büro Memur-Sen Ankara 8 Nolu Maliye Şubesinin düzenledi toplantıda masaya yatırıldı.

Büro Memur-Sen Ankara 8 Nolu Maliye Şubesi, Maliye çalışanlarının sorunlarını ve çözüm yollarını görüşmek için yemekli toplantı düzenledi. Çalışanların sorunlarının görüşüldüğü toplantıda hedef Maliyede yetkiyi almak olarak belirlendi.

Yoğun çalışma temposu nedeniyle toplantıya katılamayan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, toplantıya telefonla bağlanarak toplantının hayırlı olmasını diledi ve toplantıya katılanlara selamlarını iletti.  Toplantıya, Büro Memur-Sen Genel Sekreteri Uğur Ünalan, Genel Mali Sekreter Kadir Çiçek, Genel Basın Yayın Sekreteri Abdulvahit Ergün, Ankara Maliye Şube Başkanı İlhami Yücel, şube yönetim kurulu üyeleri Eyüp Eskihoran, İbrahim Çelik, İbrahim Yıldırım ve üyeler katıldı.

Büro Memur-Senin bir çığ gibi büyüdüğünü kaydeden Genel Sekreter Ünalan, bu büyümenin altında teşkilatın yoğun bir şekilde çalışmasının yattığını kaydetti. Ünalan, "Genel merkez yöneticileri olarak her gittiğimiz yerde kamu çalışanlarının sorunlarını gündeme getiriyoruz. Bizim hak arama mücadelemiz kamu çalışanlarının güvenini kazanarak bu gün 52 bin üyeye ulaştık. Önümüzdeki yıl Maliyede de yetkiyi alabiliriz. Yeter ki buna canı gönülden inanalım, bu uğurda çalışmalarımıza aralıksız devam edelim" dedi.

Genel Mali Sekreter Kadir Çiçek ise Maliye üst düzey bürokratlarıyla gündemdeki sorunlar için yapılan görüşmeler hakkında üyelere bilgi verdi.

Hedeflerinin Büro Hizmet Kolunda alınan genel yetkiyi, Maliyede de almak olduğunu açıklayan Şube Başkanı İlhami Yücel de, sendikacılığın gönül işi olduğunu, inanarak çalışan teşkilat sayesinde şubenin yetkiyi almasının zor olmayacağını söyledi. Sadece Maliye çalışanlarının hakkını aradıklarını vurgulayan İlhami Yücel, "Bizim hak arayan, siyasi baskılara boyun eğmeyen, sadece hizmet için dik duran tavrımız sayesinde Maliye çalışanlarının güvenini kazandık. Artık maliye çalışanları bizi tercih ediyor. Geçtiğimiz yıllara oranla hızla büyüyerek sizlerin sayesinde büyük bir başarıya imza attık. Ekim 2010da 160 olan sayımızı, bugün itibarıyla ise 900lere çıkardık. Bunu yeterli görmüyoruz. Bizdeki ve siz de ki bu azim ve kararlılıkla başta sendikasız arkadaşlar olmak üzere tüm Maliye personelini Büro Memur Sen ailesi çatısı altında toplamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" diye konuştu.

Gündemdeki sorunlara da değinen İlhami Yücel, "Gerek genel merkez yönetimi gerekse Maliye şubesi olarak Maliye üst düzey bürokratlarıyla müteakip defalar yapılan görüşmelerde başta ücret adaletsizliği, fazla mesailerin kaldırılması, ek ücretlerin maaşa dahil edilmesi, personele servis sağlanması gibi sorunlar ve çözüm yolları iletildi " dedi.

Konuşmaların ardından sorunlar ve çözüm yolları hakkında üyelerle görüş alışverişinde bulunuldu.

 
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans