DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN UŞAK ŞUBESİ BİRİNCİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

BÜRO MEMUR-SEN UŞAK ŞUBESİ BİRİNCİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Uşak Şubesi Birinci Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Hiçbir engel bizim büyüme azmimizi kıramaz. Büyüdükçe güçleneceğiz ve yetki sendika olarak kamu çalışanlarının hakkını aramaya devam edeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen Uşak Şubesi Birinci Olağan Genel Kurulu Uşak Öğretmenevi’nde yapıldı. Demokrasi şÖleni halinde yapılan genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Genel Eğitim Sekreteri İdris Maden, Kadın Komisyonları Başkanı Arife Topçuoğlu, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, kamu kurum ve kuruluşların yÖneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

HİçBİR ENGEL BüYüME AZMİMİZİ KIRAMAZ
Genel kurulda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, sendikanın her gününün bir Önceki günden daha iyi olduğunu belirtti. Büro Memur-Sen’in hızla büyüdüğünü ifade eden Yusuf Yazgan, bu yıl Türkiye geneli yetkili sendika olacaklarını vurguladı. Yazgan, “Sendikal mücadelemize az sayıdaki yürekli arkadaşlarla başladık. Haklı hak arama mücadelemizde çok zorluklar çektik. Baskılara, engellemelere, maddi sıkıntılara rağmen kamu çalışanlarını hakkını aramaya devam ettik. Bizim ideoloji sendikacılığı yapmadığımızı, sadece hak aradığımızı ve kazanımlar elde ettiğimizi gÖren kamu çalışanları bizi tercih etmeye başladı. üye sayımızı her yıl arttırdık. Geçtiğimiz yıl yüzde 85 büyüme ile 33 bine ulaştık. Bu yıl ise en az 50 bin üye ile Türkiye geneli yetkili sendika olacağız. Hiçbir engel bizim büyüme azmimizi kıramaz. Büyüdükçe güçleneceğiz ve yetkili sendika olarak kamu çalışanlarının hakkını toplu sÖzleşme masasında aramaya devam edeceğiz” dedi.

AMACIMIZ İKİ BüRO çALIŞANINDAN BİRİNİ BüRO MEMUR-SEN’Lİ YAPMAK
Büro Memur-Sen Uşak Şube Başkanı Osman Savaş ise yaptığı konuşmada yapıcı yaklaşımla çalışanların sorunlarının çÖzümü noktasında hareket ettiklerini kaydetti. Hiçbir zaman süreci kilitlemeye, tıkamaya yÖnelik adım atmadıklarını aktaran Osman Savaş, sendikacılığı toplumu bÖlen, kamplaştıran, çalışanın üzerinden siyaset yapan bir anlayışa taşımadıklarını vurguladı. İl merkezi ve ilçelerde yapılan çalışmalarla kısa sürede çok sayıda kamu çalışanını üye olarak kazandıklarını ifade eden Savaş, “Yeni oluşturacağımız yÖnetimle aynı heyecanı taşıyarak yola devam edeceğiz. Amacımız ilimizde kamu kurumlarındaki her iki büro çalışanından birinin Büro Memur-Sen’li yapmaktır. Başarıların ve kazanımların devam edeceğine inanarak, genel kurulumuzdan aldığımız güçle yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan seçim sonucu Uşak şubesinin yÖnetim kurulu üyeleri belirlendi. YÖnetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

Osman Savaş
Kadir Vural
Zafer Alçılıoğlu
GÖkhan Anlar
İsmail Barut
Zafer Kesici
Mehmet Karaca


 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans