DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, TÜİK ANKARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İŞYERİ TEMSİLCİLİK ODASINI AÇTI

BÜRO MEMUR-SEN, TÜİK ANKARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İŞYERİ TEMSİLCİLİK ODASINI AÇTI


Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen, yetkili olduğu Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ankara Bölge Müdürlüğünde işyeri temsilcilik odasını açtı. Verilen destek için bölge müdürlüğü çalışanlarına teşekkür eden Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Toplu sözleşme masasında 4/Cliler için önemli kazanımlar elde etti. Bu kazanımlarla yetinmeyeceğiz. 4/Clilerin kadro alınması için mücadelemize devam edeceğiz" dedi.Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen, yetkili olduğu kurumlarda temsilcilik odalarını açmaya devam ediyor. TÜİK Ankara Bölge Müdürlüğünde yetkili sendika olan Büro Memur-Sen, bölge müdürlüğünde işyeri temsilcilik odasını coşkuyla açtı. 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, açılış öncesinde bölge müdürlüğü çalışanlarıyla toplantı düzenledi. Toplantıya, Genel Başkan Yusuf Yazganın yanı sıra genel merkez yönetim kurulu üyeleri Sait İnan ve İdris Maden, Kadınlar Komisyonu Başkanı Arife Topcuoğlu, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Ömer Ünal, şube yönetim kurulu üyeleri ve TÜİK Ankara Bölge Müdürlüğü işyeri temsilcisi Ferzande Demir katıldı.
Ankara Bölge Müdürlüğünde yetkili olmalarını sağlayan çalışanlara teşekkür eden Genel Başkan Yazgan, sendikalarına verilen desteğe layık olmaya çalıştıklarını belirti. Bu yıl ilk defa toplu sözleşme masasına oturduklarını hatırlatan Yusuf Yazgan, masaya taşıdıkları en önemli konulardan birinin 4/Clilerin mali ve özlük haklarının geliştirilmesi olduğunun altını çizdi. 

4/Clileri ve kamu çalışanlarının tamamını ilgilendiren önemli kazanımlarla masadan kalktıklarını vurgulayan Yazgan, "Toplu sözleşme masasında 4/Clilerin sorunlarına önemle eğildik. Yaptığımız girişimlerle 4/Clilerin ücretine yüzde 40 civarında bir artış elde ettik, aile ve çocuk yardımının verilmesini sağladık. Altını çizmek istiyorum ki, aldığımız bu kazanımları çok önemli görüyoruz. Ancak, 4/Clilerin kadroya alınması için verdiğimiz mücadeleden vazgeçmedik. Elde ettiğimiz haklar sayesinde 4/Clileri kadroya biraz daha yaklaştırdık. 4/Cliler kadroya alınana kadar mücadelemize ve girişimlerimize devam edeceğiz. Öte yandan IMF ile yapılan anlaşmalar döneminde tasarruf gerekçesiyle kaldırılan servis hizmeti, 12 yıl aradan sonra sendikamız sayesinde geri geldi. Önümüzdeki yıldan itibaren bakanlıklar ile bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışanlar servis hizmetinden yararlanacak. Bu kurumlar arasında TÜİKde yer alıyor" dedi.

Toplantının ardından işyeri temsilcilik odasının açılışına geçildi. Temsilcilik odasının açılışını Genel Başkan Yusuf Yazgan, genel merkez yönetim kurulu üyeleri Sait İnan ve İdris Maden, Şube Başkanı Ömer Ünal ve İşyeri Temsilcisi Ferzande Demir ile birlikte açtı. Yazgan, işyeri temsilcilik odasının bölge müdürlüğü çalışanlarına hayırlı olmasını diledi. ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans