DUYURULAR
Büro Memur-Sen, TSK Çalıştayı Yapıldı

Büro Memur-Sen, TSK Çalıştayı Yapıldı


​TSK’da görev yapan sivil memurların sorun ve taleplerine yönelik Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde çalıştay düzenlendi. Çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Sivil memurlara mali ve özlük haklarının verilmesi konusunda gerekli hassasiyet gösterilmeli, hakları tam olarak verilmeli, ayrıştırılmaya meydan verilememelidir. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı en kısa sürede açılmalıdır” dedi.

Büro Memur-Sen, Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) sivil memurların sorun ve taleplerine yönelik çalıştay düzenledi. Çalıştaya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı, Ankara 13 Nolu Şube Başkanı Ertuğrul Bilgi ile Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan sivil memurların temsilcileri katıldı. 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme öncesinde sivil memurların sorunların ve talepleri çalıştayda rapor haline getirildi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, sivil memurların yıllardır verilmeyen haklarını almak için var güçleriyle mücadele ettiklerini vurguladı.

SİVİL MEMURLARIN TALEPLERİ KARŞILANMALIDIR

Genel yetkili sendika olarak bu yıl toplu sözleşmeye katılacaklarını hatırlatan Yanbaz, sivil memurların sorunlarını ve taleplerini toplu sözleşmeye taşıyacaklarını söyledi. Yanbaz, “Sivil memurlara mali ve özlük haklarının verilmesi konusunda gerekli hassasiyet gösterilmeli, hakları tam olarak verilmeli, ayrıştırılmaya meydan açılmamalıdır. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı en kısa sürede açılmalıdır. Teknisyenlerin geçici görevlendirmeleri son bulmalı, teknisyenlere Devlet Personel Başkanlığı’nın verdiği görev tanımında yer alanlar dışında görev verilmemelidir. Yardımcı hizmetler sınıfındaki personele ek gösterge verilmelidir” diye konuştu.

SORUNLARI TOPLU SÖZLEŞMEYE TAŞIYACAĞIZ

Önceki yıl yapılan 3’üncü Dönem Toplu Sözleşmede 213 kazanım elde ederek büyük bir başarıya imza attıklarını vurgulayan Vecdi Yanbaz, bu yıl yapılacak olan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmede daha fazla kazanım elde etmek için ter dökeceklerini söyledi. Yanbaz, “Sivil memur kardeşlerimizin tüm sorun ve taleplerini toplu sözleşmeye taşıyacak, haklarının verilmesi için mücadele edeceğiz. İnşallah toplu sözleşmede sivil memur kardeşlerimizin yüzünü güldürecek kazanımlara imza atacağız” dedi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans