DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Toplu Sözleşme Taleplerini DPB’ye Teslim Etti

Büro Memur-Sen, Toplu Sözleşme Taleplerini DPB’ye Teslim Etti


Büro Memur-Sen, 4. Dönem Toplu Sözleşme Taleplerini Devlet Personel Başkanlığı’na (DPB) teslim etti. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Hizmet kolumuzdaki kamu görevlilerimizin haklarını en iyi konuma getirmek için ter dökeceğiz. Kamu görevlilerimizin haklarını en iyi şekilde savunacak, haklar verilene kadar mücadele edeceğiz. Toplu sözleşmede yeni kazanımlara imza atacağız. Kamu görevlilerimiz, memurlarımız ne kadar güçlü olursa ülkemizde aynı oranda güçlenmeye devam edecektir” dedi.

Büro Memur-Sen, Memur-Sen ile birlikte 4. Dönem Toplu Sözleşme tekliflerini DPB’ye teslim etti. Özveren Sokak’ta bir araya gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları ile 81 ilden gelen Memur-Sen İl Temsilcileri DPB’ye kadar yürüdü.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın DPB önünde yaptığı basın açıklamasının ardından Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu 4. Dönem Toplu Sözleşme teklifini Devlet Personel Başkan Vekili Enes Polat’a teslim etti.

Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerinin hakları için mücadele ettiklerini belirten Genel Başkan Vecdi Yanbaz, “Bu toplu sözleşme, Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’ndaki yaklaşık 270 bin kamu görevlimiz ve aileleri için çok önemli. Toplu sözleşme taleplerimizi ince eleyip sık dokuyarak, gece gündüz demeden çalışarak hazırladık. İllerde kamu görevlilerimizle bir araya gelerek sorunlarını yerinde dinledik. Alandan topladığımız sorun ve talepleri, toplu sözleşme teklif metnimize koyduk. Hizmet kolumuzdaki tüm kamu görevlilerimizin haklarını en iyi konuma getirmek için toplu sözleşmede ter dökeceğiz. Kamu görevlilerimizin haklarını en iyi şekilde savunacak, haklar verilene kadar mücadele edeceğiz. Toplu sözleşmede yeni kazanımlara imza atacağız” dedi.

Güçlü Türkiye’nin güçlü memurla olacağına dikkat çeken Yanbaz, “Kamu görevlilerimiz ülkemiz, devletimiz ve milletimiz için çalışıyor, emek harcıyor. Kamu görevlilerimizin yani memurlarımızın mali, özlük ve sosyal hakları mutlaka iyileştirilmelidir. Paydaşı olduğumuz ‘Büyük Türkiye’ iradesinin hükümlerine yansıtıldığı bir toplu sözleşme metni için masada olacak ve ter akıtacağız. Kamu İşveren Kurulu’nun genel yetkili sendika olarak bizlere sunacağı teklifler kamu görevlilerimizi rahatlatmalıdır. Ülkemizin 2023 vizyonu noktasında güven vermeli, inandırıcılığı beslemelidir. Büyüyen ülkemiz ekonomisine katkısı çok büyük olan kamu görevlilerimize mali, özlük ve sosyal haklar olarak bu büyümeden pay verilmelidir. Kamu görevlilerimiz, memurlarımız ne kadar güçlü olursa ülkemiz de aynı oranda güçlenmeye devam edecektir” diye konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans