DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Toplu Sözleşme Taleplerini Devlet Personel Başkanlığına İletti

Büro Memur-Sen, Toplu Sözleşme Taleplerini Devlet Personel Başkanlığına İletti


Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolunda bulunan 57 kurumdaki memurları temsilen toplu sözleşmeye katılacak olan Büro Memur-Sen, taleplerini Devlet Personel Başkanlığına iletti.

 

Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolunda genel yetkili sendika olan Büro Memur-Sen, 3 Ağustos tarihinde başlayacak olan 3üncü dÖnem toplu sÖzleşme gÖrüşmelerine katılacak. Hizmet kolundaki Başbakanlık ve 12 bakanlığın da arasında yer aldığı toplam 57 kurumda gÖrev yapan yaklaşık 300 bin memuru toplu sÖzleşmede temsil edecek olan Büro Memur-Sen, taleplerini belirledi. Büro Memur-Senin talepleriyle ilgili raporda, 4/Clilerin ve 4/Blilerin kadroya geçirilmesi, şeflerin ücretinin arttırılması, adalet hizmetleri sınıfının oluşturulması, fazla mesai ücretleri, ek Ödeme ve ikramiyelerin Ödenmesi, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığındaki rotasyonun 3 bÖlgeye düşürülmesi, havacılık tazminatının Ödenmesi gibi toplam 148 madde yer aldı. Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Mengütaycı, Sezayi Soysal ve Nihat Tunç ile birlikte Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğluna taleplerin yer aldığı dosyayı teslim etti.
 
Resmi Gazeteye yayımlanan istatistiğe gÖre üye sayılarının 54 bin 908 olduğunu hatırlatan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, Büro, Bankacılık ve Hizmet Kolunda en fazla üye ile genel yetkili sendika olduklarını belirtti. Toplu sÖzleşme gÖrüşmelerine hizmet kolundaki memurları temsilen genel yetkili sendika olarak katılacaklarını kaydeden Erdoğmuş, "Hizmet kolumuzdaki yaklaşık 300 bin memuru toplu sÖzleşme masasında biz temsil edeceğiz. Yaptığımız yoğun çalışmaların ardından masaya taşıyacağımız talepleri belirledik. Toplu sÖzleşmeye taşıyacağımız 148 maddeden oluşan taleplerimizi kazanıma çevirmek için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız.  666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin memurlarımızın elinden aldığı fazla mesai ücretleri, ek Ödemeler ve ikramiyeler başta olmak üzere geçmiş dÖnemlerdeki hak kayıplarımızı talep edeceğiz. İnşallah taleplerimizi kazanıma çevireceğiz. Taleplerimizi karşılamayan hiçbir metnin altına imza atmayacağız. Elde edeceğimiz kazanımlarla hizmet kolumuzdaki memurlarımızın yüzünü güldüreceğiz" dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans