DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Sivil Memurlarla Van’da Toplandı

Büro Memur-Sen, Sivil Memurlarla Van’da Toplandı


Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Van programı kapsamında sivil memurlarla toplantı yaptı. Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz, “Sivil memurlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturacak sendika Büro Memur-Sen’dir” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz ve Nihat Tunç, Van’daki kurumları ziyaret ederek kamu görevlilerinin sorunlarını yerinde dinledi. Genel Başkan Yarımcıları Yanbaz ve Tunç, il merkezindeki kurumların ardından Van Şube Başkanı Mahmut Gülaçar ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte 3400 metre yükseklikte bulunan Kapıköy Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu. Sınır kapısındaki kamu görevlileriyle bir araya gelen Genel Başkan Yardımcıları, onların sorunlarını dinleyerek not aldı.

Vecdi Yanbaz ve Nihat Tunç, ziyaretlerin ardından askeriye ve emniyette görev yapan sivil memurlarla toplantıda bir araya geldi. Toplantıda sivil memurların sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz, genel yetkili sendika olarak sivil memurların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirtti. Sivil memurların sorunlarının Büro Memur-Sen ile çözüme kavuşacağını vurgulayan Vecdi Yanbaz, “Sivil memurların sendikalara üye olabilmelerinin ardından hemen çalışmalarımıza başladık. Düzenlediğimiz çalıştay ve yaptığımız toplantılarla sivil memurlarımızın sorunlarını rapor haline getirdik. Bu raporları ilgili makamlara ileterek sorunların çözüme kavuşturulmasını istedik. Sivil memurlarımızın sorunlarını genel yetkili sendika olarak katıldığımız toplu sözleşme masasına taşıdık. Sorunların çözümü için sonuna kadar mücadele verdik. Sivil memurların hukuki durumuyla ilgili çalışma yapılmasını toplu sözleşmede karara bağladık. Bu büyük bir başarıdır. Bu kazanımımız sonrasında sorunlar teker teker çözüme kavuşacaktır. Bilinmelidir ki, sivil memurlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturacak sendika Büro Memur-Sen’dir. Çünkü bizler yetkili ve etkili sendikacılık yapıyoruz” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç ise, sivil memurların genel yetkili sendika Büro Memur-Sen’in çatısı altında toplanması gerektiğini söyledi. Tunç, “Kazanımların en büyük adresi toplu sözleşmelerdir. Toplu sözleşmeye hizmet kolumuzda en fazla sahip sendika olarak biz katılıyoruz. Bunun için sivil memurlar, gücümüze güç katmalıdır. Ne kadar güçlüyseniz o kadar dikkate alınırsınız. Büro Memur-Sen’in gücü, sivil memurlarımızın desteği ile daha da artacak, kazanımların devamı gelecektir” diye konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans