DUYURULAR
Büro Memur-Sen Sivas Bölge Toplantısı Yapıldı

Büro Memur-Sen Sivas Bölge Toplantısı Yapıldı


Büro Memurları Sendikasının Sivas Bölge Toplantısında konuşan sendikanın Genel Başkanı Uğur Ünalan, 49 vatandaşın burnu bile kanamadan kurtarılmalarının önemli bir gelişme olduğunu belirterek, gelinen noktada Türkiyenin büyük bir devlet olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Büro Memur-Senin Sivas Bölge Toplantısı kentteki bir restoranda gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, Türkiyenin Musul Konsolosluğunun, 11 Haziranda kenti ele geçiren Irak Şam İslam Devleti Örgütünün hedefi haline geldiğini, Türk konsolosluk çalışanlarının rehin alındığı 11 Hazirandan bugüne çok şeylerin söylendiğini belirtti.49 VATANDAŞIMIZ ARTIK SERBEST

"Aradan 102 gün geçti. Cenabı Allaha şükürler olsun ki, görsel basından 49 vatandaşımızın serbest bırakıldığı ve 46sının Türkiyeye getirildiğini öğrendik" diyen Ünalan, şunları söyledi: "Bu mutlu haber, Memur-Sen ve Büro Memur-Sen ailesini güzel bir sabaha hazırlama fırsatı verdi. Türkiyenin Musul Başkonsolosu ve 48 Türk vatandaşı, 3 ayı aşkın bir süredir Musulda rehin tutuluyordu. Milli İstihbarat Teşkilatımızın haftalardır süren yoğun çalışmaları neticesinde 46 vatandaşımız ülkemize getirildi. Alıkonulan 46 vatandaşımız sağ salim Türkiyeye ulaştı."

DAVUTOĞLUNA TEŞEKKÜR

IŞİD tarafından rehin tutulan 49 kişinin ailelerinin bu zorlu süreçte büyük bir sorumluluk içinde hareket ettiğini belirten Ünalan, "Bu zorlu süreçte acıyı yüreğinde tutup Türkiye Cumhuriyeti devletine olan güveninden dolayı, umutlu bekleyiş ve sorumluluk içinde hareket eden 49 vatandaşımızın ailelerine ve toplumumuzun tüm kesimlerine teşekkür ediyorum. 49 vatandaşımızın kurtarılması için büyük çaba sarf eden Milli İstihbarat Teşkilatı mensuplarımıza, müsteşarımıza ve Başbakanımız Ahmet Davutoğluna, bu mutlu olayı bizlere yaşattıkları için Büro Memur-Sen adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

GÜÇLÜ DEVLET TÜRKİYE
Türkiyenin gelinen noktada büyük bir devlet olduğunu gösterdiğini ifade eden Ünalan, "Bu süreç içerisinde gerçekten çok dirayetli olmamız gerekiyordu, soğukkanlı olmamız gerekiyordu. Türkiyenin güçlü bir devlet, güçlü bir ülke olduğunu ifade etmiştik. Geldiğimiz noktada bu gücümüzü bir kez daha hissettirerek 46 kardeşimizin burnu bile kanamadan, kılına bir zarar gelmeden ülkemize gelmesi ülkemizin büyük bir devlet olduğunun göstergesidir" şeklinde konuştu.

Toplantıda Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan'ın yanı sıra, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Engin Kocabey, Mustafa Mengütaycı, Vecdi Yanbaz, Kutbettin Aydın,  Sezayi Soysal ve Nihat Tunç da hazır bulundu.ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans