DUYURULAR
Büro Memur-Sen, SGK Personelinin Verilmeyen Haklarını Sosyal Güvenlik Haftası'nda Protesto Etti

Büro Memur-Sen, SGK Personelinin Verilmeyen Haklarını Sosyal Güvenlik Haftası'nda Protesto Etti


Büro Memur-Sen, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personelinin verilmeyen mali ve özlük haklarını Sosyal Güvenlik Haftasında protesto etti. Kurum personeli adına konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç,

 

Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen, 11-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftasını eylem yaparak kutladı. Büro Memur-Sen, SGK Başkanlığı Önünde kurum personelinin verilmeyen mali ve Özlük haklarını protesto etti. Büro Memur-Sen üyesi çok sayıdaki SGK personeli, ikramiyeler hakkımız sÖke sÖke alırız, ücreti yoksa mesai de yok, memuruz haklıyız kazanacağız sloganları attı. 
 
MEMURUN BELİ KIRILDI
Grup adına açıklama yapan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, kurumda gÖrev yapan memurların ellerinden alınan mali ve Özlük haklar nedeniyle Sosyal Güvenlik Haftasını kutlayamadıklarını sÖyledi. SGKnın ülkedeki 77 milyon vatandaşa hizmet verdiğini belirten Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, "SGK, vatandaşlarımızın hızlı ve kaliteli hizmet almasını amaçlamaktadır. Bu amacın gerçekleştirilmesinde en büyük paya sahip olan kurumdaki yaklaşık 28 bin memur gÖz ardı edilmektedir. Unutulmamalıdır ki, hizmetin en iyi şekilde verilebilmesi Öncelikle çalışanlarının mutluluğunu sağlamaktan geçmektedir. Kendi çalışanını memnun edemeyen bir kurumun vatandaşlarımızı memnun etmesi mümkün değildir. ülkemizin bel kemiği olan kurumdaki haksız uygulamalar nedeniyle maalesef memurlarımızın beli kırılmıştır" dedi.
 
FAZLA MESAİ üCRETLERİ VE İKRAMİYELER ÖDENMELİ
Aşırı iş yükü ve yapılandırmalar nedeniyle SGK personelinin mesai mevhumu gÖzetmeden çalıştığını kaydeden Nihat Tunç, yapılan fazla mesailere karşılık ücretlerin Ödenmemesinin adaletsizlik olduğunu belirtti. Fazla mesai ücretlerinin Ödenmemesinin personelin evine gÖtürdüğü ekmeğe, çocuklarının rızkına gÖz dikmek olduğunu kaydeden Tunç, "Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fazla çalışma ücretleriyle ilgili düzenlemeler yapılacak dedi. Bizler, fazla mesai ücretleri konusunda Başbakan Davutoğlunun sÖylediklerinin en kısa zamanda hayata geçirilmesini istiyoruz. 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kaldırılan ikramiyelerin tekrar Ödenmesiyle ilgili mahkeme kararları var. Ne hikmetse kurumda asıl işi yapan personele mahkeme kararlarına rağmen ikramiyeler Ödenmezken, daire başkanları ve müfettişlere ikramiyeler Ödenmektedir. Bu ayrımcılık sona erdirilmelidir. Kazanılan yargı kararları doğrultusunda ikramiyeler en kısa sürede Ödenmelidir. Bizler, kimseden haksız bir kazanç istemiyoruz. Bizler, memur kardeşlerimizin emeğinin, alın terinin karşılığını istiyoruz" diye konuştu.
 
çALIŞANI MUTLU OLMAYAN KURUMDAN HAYIR GELMEZ
Büro Memur-Sen olarak kurumdaki memurların insanca yaşamasını, evine gülen yüzle gitmesini istediklerini vurgulayan Tunç, taleplerle ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Şeflerin Özel hizmet tazminatları ve ek Ödeme oranları yükseltilerek uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmelidir. Kurum personeli uzmanlaştırılmalı, taşrada taşra uzmanı kadrosu açılmalıdır. Kurumda boş bulunan kadrolara, gÖrevde yükselme sınavında başarılı olan personel atanmalı ve liyakata uygun olmayan usulsüz atamaların Önüne geçilmelidir. Denetmen, uzman, müfettiş gibi kariyer unvanlarına başka kurumlardan değil, SGKda yıllarca gÖrev yapmış memurlar atanmalıdır. 4/Bli olarak gÖrev yapan personel kadroya geçirilmelidir. İcra memurları kurum içerisinden alınmalıdır. Haklı taleplerimiz en kısa sürede dikkate alınmalıdır. SGK personelinin mağduriyetlerine son verilmelidir. Aksi takdirde çalışanı mutlu olmayan bir kurumun kutlamalarından, verdiği hizmetlerden ülkemize ve vatandaşlarımıza hayır gelmeyecektir"
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans