DUYURULAR
Büro Memur-Sen, SGK’daki Kamu Görevlileriyle Buluştu

Büro Memur-Sen, SGK’daki Kamu Görevlileriyle Buluştu


Büro Memur-Sen, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki (SGK) kamu görevlileriyle bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Bekir Turhan ve Yıldırım Akbaba, Genel Başkan Danışmanı Ömür Demirgüneş ile birlikte SGK Ankara İl Müdürlüğü Hukuk Birimi ve Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü’nde çalışan kamu görevlilerini ziyaret etti. Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bülbül, Ankara 5 Nolu Şube Başkanı Rafettin Eker ve şubelerin yönetim kurulu üyelerinin eşlik ettiği Büro Memur-Sen heyeti, kamu görevlileriyle tek tek görüşerek onların sorun ve taleplerini dinledi, sendikal çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Özşahin, tüm kamu görevlilerinin olduğu gibi SGK’daki kamu görevlilerinin taleplerinin de takipçisi olduklarını, bundan sonra da olmaya devam edeceklerini söyledi. Genel Başkan Vekili Özşahin, “SGK’daki kamu görevlilerimizin milletimiz ve ülkemiz için gecesini gündüzüne katarak çalıştığını bilmeyen yoktur. Verilen emeğe karşılık SGK’daki kamu görevlilerimiz fazla mesai ücreti alamıyor. Kazanılmış bireysel davalar olmasına rağmen ikramiyeler ödenmiyor. Hukuk biriminde çalışanların vekalet ücretleri ellerinden alındı. Bu sorunları yakından biliyoruz ve takipçisiyiz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve SGK Başkanlığı’nda yaptığımız tüm görüşmelerde ve her platformda tüm bu sorunların takipçisi oluyor, haksızlıkların giderilmesi için mücadele ediyoruz. Bu yıl yapılacak olan 4’üncü dönem toplu sözleşmeye de bu konuları taşıyacağız. Fazla mesai ücretleri, ikramiyeler ve vekalet ücretleri ödenene kadar, SGK personeli uzman kadrosuna geçirilene kadar, 4/B’liler kadroya alınana kadar durmadan, yorulmadan, bıkmadan mücadelemize devam edeceğiz. Allah’ın izni ve kamu görevlilerimizin desteği ile haklı hak mücadelelerimizi kazanacağız” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan ise, Büro Memur-Sen’in hizmet ve kazanım sendikacılığı yaptığını belirtti. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in sayısız kazanımın altında imza olduğuna dikkat çeken Bekir Turhan, bundan sonra da yeni kazanımlar elde etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba da tüm kamu görevlilerini genel yetkili sendika Büro Memur-Sen çatısı altında birleşmeye davet etti. Akbaba, “Üyelerimizin sadece iyi gününde değil, zor gününde de yanındayız ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bir olursak, birlik olursak gücümüze güç katarız ve tüm engelleri daha kolay aşarız. Bunun için adres genel yetkili sendikamız Büro Memur-Sen’dir. Tüm kamu görevlileri olarak gücümüzü Büro Memur-Sen’de birleştirmeliyiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ankara 1 ve 5 Nolu Şubeler tarafından kamu görevlilerine çiğköfte ikram edildi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans