DUYURULAR
Büro Memur-Sen Şanlıurfa, Adıyaman ve Adana İl Divan Toplantıları Yapıldı

Büro Memur-Sen Şanlıurfa, Adıyaman ve Adana İl Divan Toplantıları Yapıldı


Büro Memur-Sen Şanlıurfa, Adıyaman ve Adana il divan toplantıları yapıldı. Şanlıurfa il divan toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu görevlilerinin sorunlarını dinledi.

Büro Memur-Sen Şanlıurfa, Adıyaman ve Adana 2 Nolu Şube il divan toplantıları yapıldı. İl divan toplantılarına Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz, Kutbettin Aydın ve Mustafa Mengütaycı, Şanlıurfa Şube Başkanı Fethi Akbulut, Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, Adana 1 Nolu Şube Başkanı Hacı Ahmet Curabaz, Adana 2 Nolu Şube Başkanı Celil Ali Yüce, Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan, Malatya Şube Başkanı Fehim Bingöl, Diyarbakır Şube Başkanı Necmettin Alaş, Elazığ Şube Başkanı Zülküf Şimşek, şubelerin yönetim kurulu üyeleri ile işyeri temsilcileri katıldı.

Şanlıurfa il divan toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, beraberindeki milletvekilleri Mahmut Kaçar, Yahya Akman, Abdulkerim Gök, Halil Özcan ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ile yer aldı. İl divan toplantısında Bakan Faruk Çelike kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarıyla ilgili sorunları ve talepleri hakkında hem yazılı hem de sözlü olarak bilgi verildi. 

Toplantılarda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Senin bu yıl da genel yetkili sendika olarak toplu sözleşme masasına oturacağını belirtti. Hizmet kolundaki tüm kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin toplu sözleşmeye taşınacağını kaydeden Yanbaz, kazanımlarla toplu sözleşmeden ayrılacaklarını söyledi. 

Genel Başkan Yardımcısı Kutbettin Aydın da, sendika olarak üye sayılarının artmaya devam ettiğini açıkladı. Büro Memur-Senin hedefinin 100 bin üye olduğunu hatırlatan Kutbettin Aydın, teşkilatlarının özverili çalışmalarıyla bu hedefe emin adımlarla ilerlediklerini vurguladı. Aydın, bu hedefe en kısa zamanda ulaşılacağının altını çizdi.

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı ise yaptığı konuşmada İstanbul Adliyesinde şehit edilen savcı Mehmet selim kiraza rahmet diledi. Yaşanan terör olayını kınadıklarının altını çizen Mengütaycı,  başsavcıyı şehit edenlerin Türkiyenin güçlenmesini istemeyen zihniyetler olduğunu kaydetti. Mengütaycı, bu tür terör olaylarının tekrar yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını gerektiğini yineleyen Mengütaycı, adaletin temeli olan adliye personellerinin de mağdur edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Büro Memur-Sen Şanlıurfa Şubesi olarak her zaman kamu görevlilerinin hakları için mücadele ettiklerini belirten Şube Başkanı Fethi Akbulut da kurumlardaki kamu görevlileri için çalışmalara aynı hızla devam edeceklerini söyledi.  Katılımlardan dolayı tüm sendika temsilcilerine teşekkür eden Akbulut, 15 Mayısta yapılacak sayımlarda üye sayılarının artması için şube olarak ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Genelde kamu görevlilerinin hak ve özgürlükleri için mücadele verdiklerini, yerelde ise birtakım etkinliklere ve sosyal faaliyetler düzenlediklerini belirten Büro Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin ise, "Yaptığımız anlaşmalarla üyelerimize indirim imkanı sağladık. Avukat anlaşmamızla yaklaşık 5 yıldır üyelerimize hukuki destek sağlamaktayız. Merkez ve ilçelerimizdeki kurumlarımızı belli bir program çerçevesinde düzenli olarak ziyaret ediyoruz. Kurumlarımızda zaman zaman çıkan sorunlarla ilgili kurum yöneticileriyle görüşmeler yapılıyoruz. Üyelerimizin düğün, taziye, hastalık gibi durumlarında yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz" dedi.

Adana 2 Nolu Şube Başkanı Celil Ali Yüce ise, Adana şubeleri olarak her zaman kamu görevlilerinin yanında ve hizmetinde olduklarını belirtti. İldeki tüm kurumlarda yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Yüce, üye sayılarının artmaya devam ettiğini kaydetti. 

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, il divan toplantılarının ardından illerdeki kurumları ziyaret ederek kamu görevlilerinin sorunlarını yerinde dinledi. Genel Başkan Yardımcıları, not aldıkları sorunları kurum yöneticilerine ileterek sorunların çözüme kavuşturulmasını istedi. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans