DUYURULAR
Büro Memur-Sen Samsun İl Divan Toplantısı Yapıldı

Büro Memur-Sen Samsun İl Divan Toplantısı Yapıldı


Büro Memur-Sen Samsun İl Divan Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan,

 

Büro Memur-Sen Samsun İl Divan Toplantısı ildeki bir otelde yapıldı.  İl divan toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcıları Sezayi Sosyal ve Mustafa Mengutaycı, Samsun Şube Başkanı Mustafa Karabiber, şube yÖnetim kurulu üyeleri ile işyeri temsilcileri katıldı. 
 
DAHA üST NOKTALARA GELECEĞİZ
Büro Memur-Senin kurulduğu günden itibaren kamu gÖrevlilerinin hakları için mücadele ettiğini belirten Genel Başkan Yusuf Yazgan, kamu gÖrevlilerinin haklarını en iyi konuma getirmek için her zaman mücadeleye kesintisiz devam edeceklerini sÖyledi. Yazgan,  "2001 yılında Büro Memur-Seni hareketlendirdik. Kurucuları olarak sendikamızı 4688 sayılı Yasaya gÖre dizayn ettik. 2001 yılları rüzgarın sert estiği yıllardı. 28 Şubat sürecinin ardından gelinen bir süreçti. Memur-Seni anlatıyorduk. Kamu-Senden farklı olduğumuzu anlatıyorduk. Önce sendikamızı tanıtıyorduk. Memur-Sen binlerce kilometre yol yaptı. Her yeri dolaştı ve durduğumuz yerle bakışımız herkese anlatıldı. Bu güne geldiğimizde 900 bine yakın üyesi olan bir konfederasyonuz. Bunun 60 bine yakını ise Büro Memur-Sen üyesidir. Bunla ne kadar gurur duysak azdır. Bu 12-13 yıllık bir çalışmanın eseridir. Daha üst noktalara gelmek için mücadele edeceğiz" dedi.
 
NE DEVLET SENDİKASIYIZ, NE DE DEVLET DüŞMANI
Konuşmasında sendika siyaset ilişkisine değinen Genel Başkan Yazgan, sendikayla siyaset ilişkisinin ince bir çizgi olduğunu anlattı. Sendikacılığın Önceden birbiri üzerinden yapılan bir sivil toplum hareketi olduğuna dikkat çeken Yazgan, "Kamu-Sen iş yerlerini ziyaret ederek KESKe üye olmamaları için sÖylemlerde bulunup, kendilerine üye yapmaya çalışıyordu. KESKciler de Kamu-Sen için aynı şeyleri yapıyordu. Birbirlerini kÖtü gÖstererek kamu çalışanlarını kendi saflarına çekme mücadelesi vardı. Bugün Memur-Sen bu algıyı kırmıştır. Sendikacılık yaparken ne devlet sendikacılığı ne de devlet düşmanlığı yapılmayacak. Duruş noktamız budur. Sendikalar sivil toplum Örgütüdür. Gücünü ise teşkilatından alır. Sendika siyaset ilişkisi ince çizgidir. Buna dikkat etmek lazım. çünkü haklarımızı Meclisten, hükümetten alacağız. İktidarla illaki gÖrüşmelerimiz ve pazarlığımız olacak. Biz hiçbir zaman kendi teşkilatlarımızı siyasi partilerin oyuncağı haline getirmememiz lazım" diye konuştu.
 
Toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Sezayi Soysal eğitim çalışmaları, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı toplu sÖzleşme çalışmaları hakkında birer konuşma yaparak temsilcileri bilgilendirdi.
 
ORDU, SİNOP VE KASTAMONUYA ZİYARET
Genel Başkan Yazgan, toplantının ardından Genel Başkan Yardımcıları Soysal ve Mengutaycıyla birlikte Orduya geçti. Yusuf Yazgan, babasını kaybeden Ordu Şube Başkanı Adem Şene başsağlığı dileyerek duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Yazgan, Ordudan sonra ise Sinopta İl Başkanı Özgür Demirci ve temsilcilerle bir araya geldi. GÖrüşmede ildeki kamu gÖrevlilerinin sorunları ve çÖzüm yolları üzerinde duruldu. Yazganın son durağı ise Kastamonu oldu. Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Ruhi Temür ile gÖrüşen Yazgan, şube olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans