DUYURULAR
Büro Memur-Sen, NVİ Genel Müdürü H. Engin Sarıibrahim’i Ziyaret Etti

Büro Memur-Sen, NVİ Genel Müdürü H. Engin Sarıibrahim’i Ziyaret Etti


Büro Memur-Sen Genel Merkezi olarak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Hüseyin Engin Sarıibrahim’i makamında ziyaret ettik.

Genel Başkanımız Metin Yılancı yapılan görüşmede Nüfus Müdürlüğü çalışanlarının başta pasaport, ehliyet, kimlik olmak üzere diğer vatandaşlık işlemleri ile ilgili büyük gayret sarf ettiklerini, vatandaşların hizmet memnuniyetini kusursuzca sağladıklarını ancak ekonomik ve özlük hakları anlamında çalışmalarının karşılığını yeterince alamadıklarını ifade etti.

Metin Yılancı, ‘Büro Memur-Sen’in girişimleri ile memurlar, 666 sayılı kanuna istinaden ilk yıl bir sefere mahsus olmak üzere altı ay süre ile fazla çalışma ücreti almışlardır. 2017 toplu sözleşmesi kapsamında on ay süre ile yaptıkları çalışma karşılığı ücret ödenmesine devam edilmiştir. Aralık ayında fazla çalışma yaptıkları takdirde ücretten yararlanamayacağı göz önünde bulundurulduğunda böyle bir çalışmanın çalışanların moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkileyeceği aşikârdır. Genel Müdürlüğünüzce randevuların sıklığı arttırılmış, Aralık ayı için hafta sonu da dâhil olmak üzere randevular verilmiştir. Randevu sayısının makul seviyeye çekilmesi ve hafta sonu randevularının kaldırılması gerekmektedir.’ dedi.

Metin Yılancı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Vatandaşlık Birimi’nde çalışan personelin de geç saatlere kadar çalıştığını, bunları yaparken herhangi bir ücret ya da izin kullanamadığını ve bu mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerektiğini belirtti.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürümüz Hüseyin Engin Sarıibrahim görüşmede ‘Nüfus çalışanlarını çalışan-amir ilişkisinden ziyade mesai arkadaşı olarak görmekteyim. Çok zor ve önemli işler yürütmektedirler. Devletin vatandaş ilişkisini en iyi şekilde sağlamaktadırlar. Devletin vatandaşa bakan yüzüdür. Devletin bu yüzünü korumak da asli görevimizdir. Aralık ayı randevularında yaşanan sıkışıklığın farkındayız, bu yoğunluğun giderilmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Bu sıkıntı İstanbul, Ankara ve İzmir’de yoğunlukla yaşanmaktadır. Randevularda esneklik sağlanacak ve gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Hafta sonu randevuları çalışanların beklentisi üzerine yeniden değerlendirilecektir. İhtiyaç halinde bazı ilçelerde ve Genel Müdürlüğümüz Vatandaşlık Birimleri’nde gönüllülük esasına göre mesai yaptırılması mümkündür. Geçtiğimiz bu zor süreçte bize destek olan fedakâr çalışanlarımıza her türlü kolaylık sağlanacaktır.’dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı, Hüseyin Engin Sarıibrahim’e çalışanların sorunlarına ilişkin gösterdiği hassasiyet için teşekkür etti.

Hüseyin Engin Sarıibrahim sorunların giderilmesi için işbirliğine hazır olduklarını iletti.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans