DUYURULAR
Büro Memur-Sen Mücadele Etti, Kazandı

Büro Memur-Sen Mücadele Etti, Kazandı


Büro Memur-Sen’in kadro mücadelesinden asla vazgeçmediği 4C’liler için müjdeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. 4/C’liler 4/B kadrosuna alınacak. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Yıllarca 4/C’lilere yapılan haksızlıkları ve adaletsizlikleri haykırdık. Bu gün, uzun soluklu verdiğimiz mücadelenin kazanımla sonuçlanmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Büro Memur-Sen kazanımların sendikasıdır” dedi.

Kamu görevlilerinin sorunlarını her platformda gündeme getiren ve sorunların çözümü için aralıksız mücadele eden Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen, bir sorunu daha çözüme kavuşturdu.

Açtığı dava ile 4/C’lilerin sendikalara üye olmasını sağlayan Büro Memur-Sen, yaptığı tüm görüşmelerde ve katıldığı tüm toplantılarda 4/C’lilerin sorunlarını gündeme getirdi. 4/C’lilerin mali, özlük ve sosyal haklarının yetersiz olduğunu vurgulayan Büro Memur-Sen, tüm sorunların çözümü için 4/C’lilere kadro mücadelesinden hiçbir zaman vazgeçmedi.

Büro Memur-Sen en son Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’la da yaptığı görüşmede taşerona kadro verilirken 4/C’lilerin görmezden gelinemeyeceğini belirterek 4/C’lilerin haklarının verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Büro Memur-Sen’in sürekli gündemde tuttuğu 4/C’liler için verdiği mücadele sonuca ulaşmak üzere. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada 4/C’lilerin 4/B kadrosuna alınacağını açıkladı.   

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla Büro Memur-Sen, bir sorunu daha kazanımla sonuçlandırdı. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, 4/C’lilerin 4/B kadrosuna alınmasından mutluluk duyduklarını söyledi.

Büro Memur-Sen’in kazanımların sendikası olduğunu kaydeden Yanbaz, “Genel yetkili sendika olarak tüm kamu görevlilerimizin sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. 4/C’lilerin yaşadıkları mağduriyetler üzerinde biraz daha fazla durduk. Çünkü 4/C’lilerin aldıkları ücret düşük olduğu gibi özlük ve sosyal hakları yetersizdi. Yıllarca 4/C’lilere yapılan haksızlıkları ve adaletsizlikleri haykırdık. Son olarak taşerona kadro verilirken 4/C’lilerin dikkate alınmamasının adaleti sarsacağını vurguladık. Uzun soluklu verdiğimiz mücadele sonrasında Cumhurbaşkanımız 4/C’lilerin 4/B kadrosuna alınacağını söyledi. Hamdolsun bir sorunu daha kazanıma dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her zaman dediğimiz gibi ‘Büro Memur-Sen kazanımların sendikasıdır.’ Bundan sonra yapılacak düzenlemeleri de yakından takip edeceğiz. TÜİK’deki 4/C’lilerin anketör unvanı ile kadroya alınmasının özellikle takipçisi olacağız” dedi.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans