DUYURULAR
Büro Memur-Sen Mücadele Etti, Bakan Ağbal Müjdeyi Verdi

Büro Memur-Sen Mücadele Etti, Bakan Ağbal Müjdeyi Verdi


Büro Memur-Sen’in Kurumiçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavlarının açılması için ortaya koyduğu mücadele sonuç verdi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sınavların açılacağını müjdeledi.

Tüm kamu görevlilerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması ve taleplerinin karşılanması amacıyla var gücüyle çalışan Büro Memur-Sen’in, Kurumiçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavlarının açılması için verdiği mücadele sonuç verdi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sınavların en kısa sürede açılacağını müjdesini verdi.

BAKAN AĞBAL: SINAVLAR EN KISA SÜREDE AÇILACAK

Bakan Ağbal, “Bakanlığımız ile Gelir İdaresi Başkanlığının merkez ve taşra teşkilatı kadrolarındaki personelimiz için kurum içi uzmanlık sınavı açıyoruz. Bunun için gereken Kanun Tasarı Taslağını Başbakanlığa gönderdik. Taslağımızın yasalaşması halinde sınavı en kısa sürede yapacağız. Bu sınava, sınavın yapılacağı tarih itibarıyla Kurumda en az 3 yıl görev yapan arkadaşlarımız katılabilecek. Sınavda başarılı olanlar Bakanlıkta defterdarlık uzmanı, Gelir İdaresi Başkanlığında ise gelir uzmanı kadrolarına atanacak” diye konuştu.

Kurumiçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavları açılması noktasında 19.01.2017 tarihinde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı ziyaret etmiş, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının en kısa sürede açılmasını vurgulamıştı. 25.01.2017 tarihinde Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk ile görüşen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, kurumdaki kamu görevlilerinin talep ve beklentilerini iletmişti.

YANBAZ: ALIN TERİMİZİN KARŞILIĞINI ALACAĞIZ

Büro Memur-Sen’in verdiği mücadele sonucunda sınavların açılması için olumlu sonuç alınmasını değerlendiren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Üyelerinizden ve kamu görevlilerimizden aldığımız güçle 3. Dönem toplu sözleşme masasına oturmuş, 213 kazanıma imza atarak, toplu sözleşmeler tarihine geçmiştik. Aynı zamanda Kurumiçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavları açılması için büyük bir gayret ortaya koymuştuk. Bunun sonucunda Maliye Bakanımız Naci Ağbal sınavların en kısa sürede açılacağını duydurdu. Büro Memur-Sen olarak yeni bir kazanımı daha hanemize yazdıracağız. Mücadelemiz alın terimizin karşılığını almamızla sonuçlanacak. Kamu görevlilerimize hayırlı olsun” dedi.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans