DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, MİLLİ PİYANGO ÇALIŞANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

BÜRO MEMUR-SEN, MİLLİ PİYANGO ÇALIŞANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen), Milli Piyango Genel Müdürlüğü’ndeki üyeleri ile toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, kurum çalışanlarının sorunlarını dinlenerek çÖzüm üretilmeye çalışıldı.

Büro Memur-Sen, kamu çalışanlarının sorunlarını dinlemek ve sorunlara çÖzüm üretmek amacıyla düzenlediği toplantılara devam ediyor. Yetkili olduğu Milli Piyango Genel Müdürlüğü’nde toplantı düzenleyen Büro Memur-Sen, kurum çalışanlarını gÖrevde yükselme sınavı ve fazla mesai ücreti oranının arttırılmasıyla ilgili bilgilendirdi.  Genel Sekreter Uğur ünalan, Genel Mali Sekreter Kadir çiçek, Genel Basın Yayın Sekreteri Abdulvahit Ergün, Ankara 2 Nolu Şube YÖnetim Kurulu üyesi Hüseyin Battal ve İşyeri Temsilcisi Fahri Erdoğan’ın katıldığı toplantıda, çalışanlarının sorunları da dinlenerek talepleri alındı.

Toplantıda konuşan Genel Sekreter ünalan, Milli Piyango Genel Müdürlüğü’nde Büro Memur-Sen’in yetkili sendika olduğunu hatırlatarak yapılacak çalışmalarla yetkinin taçlandırılacağını sÖyledi. üyelerin sosyal ve Özlük haklarının en iyi seviyeye çıkarılması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Uğur ünalan, “çalışanların teveccühü ile Milli Piyango Genel Müdürlüğü’nde yetki aldık. Bundan sonra yapacağımız çalışmalar ve elde edeceğimiz kazanımlarla yetkimizi taçlandıracağız. ‘Yetkiyi aldık eyvallah’ demeyeceğiz. GÖrevde yükselme sınavının en kısa zamanda açılması için gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Fazla mesai ücreti oranının arttırılması için Genel Başkanımız Yusuf Yazgan’ın Önderliğinde Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal’ı ziyaret ettik. Burada fazla mesai ücretlerinin diğer kurumlara oranla düşük olduğunu gündeme getirdik. İnşallah bu konular kısa zaman içerisinde bir sonuca bağlanacak” dedi.

Memurların ortak hakları için mücadele ettiklerini kaydeden Genel Mali Sekreter çiçek ise “Kamu çalışanlarının ortak paydası 657’ye tabi olmalarıdır. Büro memur-sen olarak ayrım yapmadan, kimseyi Ötekileştirmeden bu ortak payda üzerinden hareket ediyoruz. Hayır işlerinde motor, şer işlerde fren olmaya çalışıyoruz. üyelerimizden aldığımız güçle her platformda, çalışanların hakkını arıyoruz. Bizler birey olarak değil toplu olarak hareket edersek sesimizi duyurabiliriz. Bunun için her alanda birlikte hareket etmeli, birbirimizden kopmamalıyız” diye konuştu.

Sendikacılığın sonuç değil süreç olduğuna dikkat çeken Genel Basın Yayın Sekreteri Ergün de, sonuca etki edecek süreci en iyi şekilde değerlendirdiklerini sÖyledi. Tüm kurumlardaki çalışanların bir aile olduğunu vurgulayan Abdulvahit Ergün, “Bir kurumda çalışanların sorununu çÖzmek için diğer kurumlardaki arkadaşlarında destek vermesi gerekir. Bu şekilde hareket edersek gerekli yerlere sesimizi duyurabiliriz. Birlikte masaya yumruğumuzu vurarak hakkımızı alabiliriz. Bunun için tüm kamu çalışanları Büro Memur-Sen çatısı altında toplanmalıdır” şeklinde konuştu. 
 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans