DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Maliye Bakanlığı Çalışanlarının Verilmeyen Haklarını Vergi Haftasında Protesto Etti

Büro Memur-Sen, Maliye Bakanlığı Çalışanlarının Verilmeyen Haklarını Vergi Haftasında Protesto Etti


Büro Memur-Sen, vergi haftasında maliye çalışanlarının verilmeyen haklarını protesto etti. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan,

 

Genel yetkili sendika Büro Memur-Sene üye Maliye Bakanlığı çalışanları verilmeyen haklarını Türkiye genelinde eş zamanlı olarak protesto etti. Maliye çalışanları, Başkent Ankarada ise Gelir İdaresi Başkanlığı Önünde toplanarak haklarının verilmesini istedi. Hak gaspına hayır Tek çÖzüm mali hizmetler yazılı dÖvizler taşıyan maliye çalışanları, Memuruz, haklıyız, kazanacağız Mali hizmetler hakkımız, sÖke sÖke alırız sloganları attı.
 
Grup adına açıklama yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, ülke gelirlerinin büyük bir bÖlümünü oluşturan vergileri toplayan, devletin bütçesini yapan, harcamalarını kontrol eden Maliye Bakanlığı çalışanlarının hak kayıplarına uğradığını sÖyledi. 
 
MUSLUĞUN BAŞINDAKİ çALIŞANLARA BİR DAMLA SU çOK GÖRüLüYOR
Devlet gelirlerinin toplanmadığı ya da toplamada aksaklıklar yaşandığı takdirde mali, sosyal gibi her alanda olumsuzluklar yaşanacağını belirten Genel Başkan Yusuf Yazgan, "ülkemiz ekonomisi için gece gündüz demeden, mesai mevhumu gÖzetmeden çalışarak milyarlarca vergiyi tahsil eden maliye çalışanları, maalesef emeklerinin karşılığını alamamaktadır. Dünyanın hemen her ülkesinde maliye çalışanlarının mali ve Özlük hakları ülkemiz çalışanlarından çok daha yüksektir. İş yoğunluğunun, iş riskinin ve sorumluluğun fazla olduğu Maliye Bakanlığındaki çalışanlar, ek Ödemelerden yararlanamamaktadır. Tabiri caizse ekonomi musluğunun başını tutan maliye çalışanlarına bu musluktan bir damla su dahi çok gÖrülmektedir" dedi. 
 
MALİYE çALIŞANLARININ HAKLARINDA İYİLEŞTİRME YAPILMALI
Büro Memur-Sen olarak kimseden haksız bir uygulama istemediklerini, maliye çalışanlarının alın terinin, emeğinin karşılığını istediklerini vurgulayan Yazgan, çalışma verimliliğinin, moral ve motivasyonun arttırılması için personelin mali ve Özlük haklarda iyileştirme yapılması gerektiğinin altını çizdi. Yazgan, maliye çalışanlarının taleplerini şu şekilde sıraladı: "Gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı Özel sınavları yeniden açılmalıdır. Tüm birimlerde fazla mesai yapan çalışanlara fazla mesai ücreti Ödenmelidir. Yardımcı hizmetler sınıfında çalışan personele gÖrevde yükselme sınavı açılmalı ve bu kadroda çalışanlara ek gÖsterge verilmelidir. ŞofÖr kadrosunda çalışan personele veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosu sınavsız verilmelidir. Büyükşehirlerde gÖrev yapan çalışanlara büyükşehir farkı verilmeli. Mali Hizmetler Sınıfı oluşturularak, genel müdürden yardımcı hizmetliye kadar tüm personelin ek gÖstergeleri yeniden düzenlemelidir"
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans