DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Maliye Bakan Yardımcısıyla Görüştü

Büro Memur-Sen, Maliye Bakan Yardımcısıyla Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu’yla yaptığı görüşmede kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Bekir Turhan ve Yıldırım Akbaba ile birlikte Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu’yla makamında görüştü.

Kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini ileten Genel Başkan Vecdi Yanbaz, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması üzerinde durdu. En son 5 yıl önce sınavların açıldığına dikkat çeken Genel Başkan Yanbaz, Maliye ve Gelir İdaresi’ndeki kamu görevlilerinin sınavların açılmasını beklediğini vurguladı. Vecdi Yanbaz, “Yıllardır ülkemize, milletimize ve kurumuna hizmet eden Maliye ve Gelir İdaresi çalışanlarının emekleri görmezden gelinemez. Uzmanlıklara alım yapılırken kurum personeli görmezlikten gelinemez. Öncelikle mevcut çalışanların moral ve motivasyonu yükseltilmelidir. Bunun için en kısa zamanda gerekli çalışmalar yapılarak gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavları açılmalıdır. Kamu görevlilerimizin beklentilerine cevap verilmelidir” dedi.

Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak yurtdışında görev yapan sözleşmeli personelin mağduriyetlerine değinen Yanbaz, “Bilindiği gibi yurtdışında görev yapan 4/A’lı personele kur farkı kaynaklı görev ücreti artışı yapıldı. Aynı artış 5 yılı aşkındır 4/B’li personele yapılmaması adaletsizliktir. Zorunlu giderlerde her yıl artışlar olduğu halde yurtdışı sözleşmeli personelin tavan ücretlerinde bir değişiklik olmaması personeli mağdur etmektedir. 4/A’lıların olduğu gibi yurtdışı sözleşmeli personelinin de ücretleri arttırılmalıdır” diye konuştu.

Görüşmeden memnuniyet duyduğunu ifade eden Maliye Bakan Yardımcısı Yavilioğlu, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması için elinden geleni yapacağını söyledi. Yavilioğlu, yurtdışı sözleşmeli personelin yaşadığını mağduriyeti yakından takip ettiğini belirterek mağduriyetin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans