DUYURULAR
Büro Memur-Sen Malatya İl Divan Toplantısı Yapıldı

Büro Memur-Sen Malatya İl Divan Toplantısı Yapıldı


Büro Memur-Sen İl Divan Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, "Kamu görevlilerinin iş güvencesi kırmızı çizgimizdir" dedi.

Büro Memur-Sen Malatya İl Divan Toplantısı Malatya Öğretmenevinden yapıldı. Divan toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Malatya Şube Başkanı Fehim Bingöl, şube yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Şube Başkanı Necmettin Alaş, Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, Bingöl Şube Başkanı Erkan Kına, Elazığ Şube Başkanı Zülküf Şimşek ve şubelerin yönetim kurulları, Memur Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, ilçe ve işyeri temsilcileri katıldı. 

Divan toplantısında konuşan Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, her zaman kamu görevlilerinin en iyi haklara sahip olması için çalıştıklarını söyledi. Büro Memur-Sen olarak çok sayıda kazanıma imza attıklarını belirten Mehmet Hadi Erdoğmuş, bundan sonra da kazanımların devam edeceğini kaydetti. Sendika olarak her zaman istişareye açık olduklarını belirten Erdoğmuş, bu tür toplantılarda kamu görevlilerinin sorunları ve taleplerinin alındığını, toplu sözleşme masasına hazırlık yapıldığını açıkladı. 
Bu yıl yapılacak toplu sözleşme masasına Büro Memur-Senin yeniden yetkili sendika olarak oturacağını vurgulayan Erdoğmuş, "1 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak olan, 2016-2017 yıllarını kapsayacak toplu sözleşme taleplerimizi şuandan itibaren tartışmaya ve istişareye açmış bulunuyoruz. Hizmet kolumuzda görev yapan tüm kamu görevlilerimizin sorunlarını ve taleplerini toplu sözleşme masasına taşıyacağız.   Kamu görevlilerinin iş güvencesi kırmızı çizgimizdir. Defalarca bunu dile getirdik. Bu çizgimize asla dokundurtmayacağız. Bu sebeplerden dolayı taşeronlaşmaya, esnek çalışmaya ve iş güvenliğine zarar verecek yaklaşımlara şiddetle karşıyız" dedi.

Büro Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Fehim Bingöl ise, şube olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Bilgöl, "Üyelerimize özel sektörde hizmet karşılığı ve alışverişlerde çeşitli indirimler sağladık. Sendikamızın hukuk işleriyle ilgilenmesi için Malatya Barosuna bağlı Avukat Kenan Üstündağ ile daimi anlaşma sağladık. Üyelerimizin özel davaları için baronun belirlemiş olduğu fiyat üzerinden yüzde 50 indirim, idari davalar için ise sadece noterden vekalet ücreti ile anlaşma sağladık. Şubemizin kiraladığı araçlar ile ilçe ve çeşitli kurumlardaki üyelerimizi belirli zaman aralıklarıyla ziyaret ettik. Düğün, taziye, hasta sorma gibi durumlarda üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirdik. Kurum temsilcilerimizle kendi kurumlarındaki sorun ve problemleri istişare ederek ilgili müdürlüklerle görüşmeler yaptık. Genç Memur-Sen, Engelliler Komisyonu ve Kadın Komisyonu oluşturduk ve bu komisyonlarda çalışmalarına başladı. Yaptığımız çalışmalarla üye sayımızı 955e ulaştırdık. Bunu yeterli görmüyoruz. Üye sayımız artarak devam edecek" diye konuştu. 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans