DUYURULAR
Büro Memur-Sen Kastamonu Bölge Toplantısı Yapıldı

Büro Memur-Sen Kastamonu Bölge Toplantısı Yapıldı


Büro Memur-Sen Kastamonu Bölge Toplantısında konuşan sendikanın genel başkan yardımcısı Engin Kocabey, kamu görevlilerinin haklarını aramak için meydanlara inilmesi gerekiyorsa, sendika olarak meydanlara inmeye hazır olduklarını ifade etti.

Büro Memur-Sen Kastamonu Bölge Toplantısı, Kastamonu Şerife Bacı Öğretmenevi Konferans Salonunda, sendikanın genel başkan yardımcıları Engin Kocabey, Nihat Tunç ve Sezai Soysal ile Kastamonu, Çorum, Sinop, Karabük, Bartın, Zonguldak, Kırıkkale, Çankırı şube başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yapıldı. Burada bir konuşma yapan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Engin Kocabey, Irak Şam İslam Devletinin Kobaniye yaptığı saldırıları bahane eden kişilerin, Türkiyenin çeşitli noktalarında çatışmalar çıkardığına dikkat çekti. Kocabey, "Çıkan çatışmalar neticesinde, 38 kişi hayatını kaybetti. Bu çatışmalarda, hayatını kaybeden masum vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum" dedi.


"BÜRO ÇALIŞANLARI ENFLASYONUN ALTINDA EZİLDİ"
Sendikal çalışmalar kapsamında, geçtiğimiz günlerde bir torba yasa tasarısı hazırlandığını hatırlatan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kocabey, büro iş kolunda çalışan 350 bin kişinin beklentileriyle ilgili hiçbir maddenin torba yasanın içerisine girmediğine dikkat çekti.

Devletin temelini oluşturan büro çalışanlarının enflasyonun altında ezilmesine tepki gösteren Kocabey, "Hükümetin yılsonu enflasyon programı yüzde 5te iken, maalesef yılsonu enflasyonu yüzde 9,4 seviyesinde gerçekleşeceği ifade edilmiştir" dedi.

Devletin omurgasını oluşturan büro çalışanlarının haklarını aramak için meydanlara inilmesi gerekiyorsa, sendika olarak meydanlara inmeye hazır olduklarını kaydeden Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kocabey, "Büro çalışanlarının hakları için alanlarda mücadele verilecekse, alanlarda mücadele vermeye hazır olduğumuzu iktidarın bilmesini isteriz. Kamu görevlilerinin hakları için masada mücadele verilecekse, bu mücadeleyi de 2015 yılının Ağustos ayında ciddi bir şekilde vereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans