DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Kamu Görevlilerinin Taleplerini Maliye Bakanı Ağbal’la Görüştü

Büro Memur-Sen, Kamu Görevlilerinin Taleplerini Maliye Bakanı Ağbal’la Görüştü


Büro Memur-Sen, Maliye Bakanı Naci Ağbal’la yaptığı görüşmede kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini iletti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Kutbettin Aydın, Vecdi Yanbaz ve Sezayi Soysal ile Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılarından oluşan heyet, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı makamında ziyaret etti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Maliye Bakanı Ağbal’a görevinin hayırlı olmasını diledi ve kamu görevlilerinin gündemindeki konuları iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, görüşmede kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerinden bahsetti. Maliye Bakanlığı’nda kurum içi defterdarlık uzmanlığı ve gelir uzmanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nda yardımcı hizmetler kadrosundaki kamu görevlileri için görevde yükselme sınavlarının açılmasını isteyen Mehmet Hadi Erdoğmuş, defterdarlık uzmanlığı ve gelir uzmanlığı için binlerce dilekçe topladıklarını bildirdi.

Erdoğmuş, taleplerle ilgili yaptığı konuşmada, “Maliye Bakanlığı’ndaki kamu görevlilerimiz yıllardır defterdarlık uzmanlığı ve gelir uzmanlığı sınavlarının açılmasını bekliyor. Bu sınavlar en kısa zamanda açılarak beklentilere cevap verilmelidir. Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren yardımcı hizmetli kadrosundaki memur, sınava girmeden yazılı taleple eğitim durumuna uygun VHKİ kadrosuna atanıyor. Aynı uygulama maalesef Maliye Bakanlığı’nda yok. Maliye Bakanlığı’nda aynı kanun kapsamına giren memurlar da niteliklerini taşıdıkları veya eğitim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlara ilişkin kadro ve pozisyonlara görevde yükselme sınavına girmeksizin atanabilmelidir. Hatırlanacağı üzere toplu sözleşmede bakanlıklar ve bağlı kuruluşların merkez teşkilatında servis hizmetinin verilmesini karara bağladık. Toplu sözleşme kazanımımız servis hizmeti en kısa sürede uygulamaya konulmalıdır. Başta TÜİK olmak üzere kamuda görev yapan 4/C’li arkadaşlarımız var. Bunlar devletin asli işini yapmaktadır. Devletimiz ve ülkemiz için gecesini gündüzüne katan 4/C’liler kadroya alınmalıdır. 4/C’lilerin ek ödeme sorunu da en kısa zamanda çözüme kavuşturulmalıdır” dedi.

Erdoğmuş, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı’nda yemek ücretlerinde artışın çok yüksek olduğunu, yemek ücretlerinin düşürülmesi için gerekenin yapılmasını da istedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, defterdarlık uzmanlığı ve gelir uzmanlığı sınavlarının açılması için Büro Memur-Sen’in topladığı dilekçelerin yer aldığı temsili klasörü Maliye Bakanı Ağbal’a verdi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, Memur-Sen heyetine teşekkür etti. Maliye Bakanı Naci Ağbal, tüm vatandaşların olduğu gibi kamu görevlilerinin de refahı için bakanlık olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması için gerekli incelemelerin yapılacağını belirten Naci Ağbal, toplu sözleşme kazanımlarının en kısa sürede uygulamaya konulacağını kaydetti. 4/C’lilerin sorunlarını yakından takip ettiğini açıklayan Ağbal, 4/C’lilere kadro verilmesi ve ek ödeme sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalışacaklarını vurguladı. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans