DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Kamu Görevlilerinin Sorunlarını Bakan Soylu’ya İletti

Büro Memur-Sen, Kamu Görevlilerinin Sorunlarını Bakan Soylu’ya İletti


Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ve Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya kamu görevlilerinin sorunlarını iletti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz, Kutbettin Aydın, Nihat Tunç ve Sezayi Soysal’dan oluşan heyet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu da hazır bulundu. 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Bakan Süleyman Soylu’ya görevinin hayırlı olmasını diledi. Memur-Sen'in taleplerinin yer aldığı dosyayı Bakan Soylu'ya ileten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme kazanımlarının ve taleplerin hayata geçirilmesini beklediklerini belirtti. Yalçın, "Tarihi kazanımlarla dolu bir Toplu Sözleşmeye imza attık. 213 kazanımla bugüne kadar ki en iyi toplu sözleşmeyi kamu görevlilerine kazandırdık. Şimdi bu kazanımların ve taleplerimizin hayata geçirilmesini bekliyoruz" dedi. Yalçın, ‘İş güvencesinin’ Memur-Sen'in kırmızıçizgisi olduğunun da altını çizdi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş da Bakan Süleyman Soylu’ya görevinde başarılar diledi. Toplu sözleşme’de Büro, Bankacılık ve Sigortacılık hizmet kolundaki kamu görevlilerini ilgilendiren önemli kazanımlar elde ettiklerini belirten Erdoğmuş, kazanımların en kısa zamanda uygulamaya konulmasını istedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Türkiye İş Kurumu ve Devlet Personel Başkanlığı’ndaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin yer aldığı raporu Bakan Soylu’ya veren Erdoğmuş, sorunların çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Memur-Sen heyetine teşekkür etti. Kamu görevlilerinin sorunlarının yer aldığı raporları inceleyen Bakan Süleyman Soylu, sorunlar ve talepler üzerine tekrar görüşeceklerini kaydetti. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans