" /> BÜRO MEMUR-SEN KAHRAMANMARAŞ ŞUBE BAŞKANI: SOSYAL GÜVENLİK DENETMENLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ | BÜRO MEMUR-SEN BÜRO MEMURLARI SENDİKASI "/>
DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN KAHRAMANMARAŞ ŞUBE BAŞKANI: SOSYAL GÜVENLİK DENETMENLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ

BÜRO MEMUR-SEN KAHRAMANMARAŞ ŞUBE BAŞKANI: SOSYAL GÜVENLİK DENETMENLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ


g width="150" height="100" alt="" src="/Files/Image/subelerden haberler/maras/maras_ilcelere_ziy_2aralik2011/maras_ilcelere_ziy_2aralik2011_1826w.JPG" />

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Kahramanmaraş Şubesi, 2 günde 3 ilçeyi dolaşarak üyelerini ziyaret etti. çağlayancerit, Pazarcık ve Andırın ilçelerini dolaşan heyete Şube Başkanı Halil Küçükdevlet başkanlık etti. Ziyaretlerde ayrıca çağlayancerit İlçe Başkanı Mehmet Kekil, Pazarcık İlçe Başkanı İdris Baykuş, Andırın İlçe Başkanı İskender Ayaz, Şube Sekreteri Ramazan Elma, Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Mehmet Akçakoyun, Mali Sekreter Mehmet Kılınç ve birçok kurum yetkilisi de katıldı.

Büro Memur-Sen heyeti, düzenlediği Öğle yemeğinde ilçelerdeki kamu çalışanlarını ağırladı. Yemek sonrası katılımcılara hitap eden Şube Başkanı Halil Küçükdevlet, Memur-Sen olarak 12 bin civarındaki kayıtlı üye ile ildeki en büyük sivil toplum kuruluşu olduklarını belirtti.

Van’da yaşanan depremin ardından hayatlarını yitiren vatandaşlara başsağlığı geride kalanlarına ise sabır dileyen Halil Küçükdevlet, Türkiye’nin ciddi bir deprem kuşağında olduğunu, bÖyle depremlerin zaman zaman yaşanabileceğini kaydetti. Küçakdevlet, olası depremlerde yaşanması muhtemel can kayıplarını asgariye indirebilmek için kentsel dÖnüşümünün istisnasız tüm illerde bir an Önce hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı. 

Konuşmasına Sosyal Güvenlik Denetmenlerinin sorunlarıyla devam eden Küçükdevlet, “Maliye Bakanlığı bünyesindeki Vergi Denetmenlerinin Vergi Müfettişi yapılırken Sosyal Güvenlik Denetmenleri unutuldu. Hükümetin kayıt dışı istihdamla mücadele politikasında Sosyal Güvenlik Denetmenlerinin kurum içinde büyük bir rolü ve katkısı bulunuyor. Bir denetmen yılda ortalama 200 ile 300 civarında denetim yaparken diğer denetim birimlerinde çalışanlar bu sayının çok altında denetim yapıyor. Kurumun taşradaki denetim konusundaki asıl iş yükünü denetmenler omuzluyor. Denetmenlerin prim tahsilatı olarak kuruma katkıları yadsınamaz. Bu yolda denetmenlere sahip çıkacağız. Sosyal Güvenlik Denetmenlerinin Özel Hizmet Tazminatlarının Müfettişler düzeyine çıkarılması gerekmektedir” dedi.

Şube Başkanı Küçükdevlet, 2 ve 3 Kasım 2011 tarihli resmi gazetede yayımlanan 665 ve 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamelerle memur maaşlarında yapılan düzenlemeler hakkında sendikalarının gÖrüşlerini de açıkladı. Küçükdevlet, “Yapılan düzenlemeler ile Özellikle SGK ve Maliye Bakanlığı çalışanlarını mağdur edilmiştir. SGK çalışanlarının her yıl 2 defa asgari ücret tutarında aldıkları ikramiyeleri kaldırılmış, ek Ödeme oranları düz memurlar ve icra memurları açısından daha aşağı bir tutara çekilmiştir. Bu durum can güvenliklerini tehlikeye atıp canını dişine katarak kurum dışında prim tahsilatı yapmaya çalışan icra memurlarına yapılan büyük bir haksızlıktır. SGK çalışanlarının ikramiyelerin kaldırılması, ek Ödeme oranlarının düşürülmesi, performans Ödemelerinin düşürülmesini gÖz Önüne aldığımızda bir SGK çalışanının aylık ortalama 300 TL civarında kaybı olacaktır. Bu kabul edilemez bir durumdur. Ayrıca Maliye Bakanlığı bünyesinde çalışan Muhasebe Denetmenleri ve Milli Emlak Denetmenleri Uzman yapılmıştır. Gelir Uzmanları ise tamamen unutulmuştur. Memurların sosyal ve Özlük haklarında yapılmak istenen değişikliklerin sendikaların gÖrüşlerinin alınarak kanun bazında düzenlenmesi daha doğrudur. Yaklaşan toplu sÖzleşme sürecinde bu hususlar Öncelikle gÖrüşülecek ve memurlarımızın kazanılmış haklarının iadesi hükümetten ilk talebimiz olacaktır” şeklinde konuştu.


 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans