DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN İSTİHDAM FUARI’NDA

BÜRO MEMUR-SEN İSTİHDAM FUARI’NDA


Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce 18-20 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek İstihdam Fuarı’na katılan Genel Başkanımız Vecdi Yanbaz fuarın işveren ve iş arayanlar için önemli bir fırsat alanı olduğunu söyledi.

“İstihdam Fuarı kendi alanında beceri göstermek isteyen vatandaşlarımızın yönelmesi gereken ve yeteneklerini en iyi gösterebilecek çalışma alanlarını sunmaktadır. İşçi ve İşvereni buluşturan bu tür çalışmaların her yıl gerçekleşmesini istiyoruz.” dedi Anfa Altınpark fuar alanında gerçekleştirilmeye başlanan bu etkinlik ile; Çok sayıda iş arayan ve işvereni aynı mekânda ve zamanda buluşturmak, İşgücü ihtiyacı olan firmaların kuruma kayıtlı hazır ve diğer iş arayanları tanıması ve ihtiyacını bu kişiler arasından karşılamasını sağlamak, İş arayanların ve öğrencilerin firmaları tanımasını, işgücü piyasasını tanımasını, iş/staj ve kariyer imkânlarını öğrenmesini, görüşme ve başvuru yapmak isteyenlerin işverenler ile buluşmasını sağlamak, İşgücü piyasasının şeffaflaştırılmasına katkıda bulunmak, Üniversite-sanayi işbirliğine katkıda bulunmak, Kurum hizmetlerinin tanıtımını sağlamak amaçlanmıştır. Hedef kitle olarak; kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, Ankara'da yer alan firmalarımızın insan kaynakları departmanları, mesleki eğitim merkezleri, lise / meslek lisesi ve üniversite öğrencileri, engelliler, iş arayan kişiler belirlenmiştir. Fuara katılım sağlayan firmalar; Kendileri için ayrılacak stantlarda, fuar alanını ziyaret edenlere firmalarının işe alma süreçlerini, açık iş pozisyonlarını ve bu pozisyona başvurmak için gerekli nitelikleri anlatacak ve bu konuda bilgilendirici cd, broşür ve iş başvuru talep formu dağıtabileceklerdir. İŞKUR ise; Etkinlik süresince ziyaretçilere, iş ve meslek danışmanları vasıtasıyla işgücü piyasası, meslekler ve İŞKUR hizmetleri konusunda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunacaktır. Milli istihdam seferberliği kapsamında teşviklerimizden ve projelerimizden bahsederek, işverenlerin talepleri doğrultusunda kişilerin iş başvurularını alacaktır. İş ve meslek danışmanları, katılımcı stantlarını ziyaret edip, işgücü arz ve talebini eşleştirme yönünde çalışma gerçekleştireceklerdir.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans